Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy

  e-mail:
  zskolczyglowy@gmail.com
 • 59 8213416

Szkoła

Motto Szkoły

„W każdym człowieku jest coś dobrego i na tym należy oprzeć się w wychowaniu."

[Janusz Korczak]

 

 

Zegar

Sobota 26.05.2018

Projekty

Dzwonki

 1.8.00 - 8.45      2. 8.50 - 9.35   

     3.9.50 - 10.35    4.10.50 - 11.35   

    5.11.50 - 12.35  6.12.45 - 13.30 

   7.13.35 - 14.20  8.14.25 - 15.10

Mapa

Goście

liczba odwiedzin: 123000
 • Erasmus+ w Kołczygłowach - Obrazek 1Erasmus+ w Kołczygłowach był naprawdę udany!

  W dniach 14-18.05.2018 roku mieliśmy w naszej szkole w Kołczygłowach zaszczyt gościć pięcioosobowe delegacje z czterech krajów w ramach programu Erasmus +. Nasi uczniowie mieli możliwość uczyć się nowych narzędzi cyfrowych oraz poznawać kulturę i szkolnictwo innych europejskich krajów wspólnie z uczniami ze Szwecji, Rumunii, Turcji i Włoch. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Modern Classes for Digital Natives”, którego zadaniem jest w ciągu dwóch lat pogłębić przyjaźń i współpracę między szkołami partnerskimi oraz nauczyć się tworzyć ciekawe lekcje za pomocą cyfrowych narzędzi.

 • Pielgrzymka do Sianowa

  Pielgrzymka do Sianowa - Obrazek 1W dniu 21.05.2018 roku dzieci z klas III SP, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej wraz z księdzem proboszczem Pawłem Młyńskim, wychowawczyniami i katechetką odwiedziły Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Poznały historię figurki i uczestniczyły we Mszy Świętej. Następnym etapem wycieczki była Strysza Buda, gdzie zwiedziły Kaszubski Park Miniatur, Park Gigantów, Graciki (samochody), gabinet śmiechu i strachu oraz duży plac zabaw.  Było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.


  Pielgrzymka do Sianowa - Obrazek 2 Pielgrzymka do Sianowa - Obrazek 3 Pielgrzymka do Sianowa - Obrazek 4 Pielgrzymka do Sianowa - Obrazek 5

  Z wycieczki wszyscy powrócili pełni wrażeń, pamiątek i wspólnych przeżyć. 

 • Wycieczka do ZOO w Tuchlinie

  Wycieczka do ZOO w Tuchlinie - Obrazek 1W dniu 21 maja 2018 roku  uczniowie niepełnosprawni wraz z uczniami z klasy IV b uczestniczyli w wycieczce do egzotycznego ZOO w Tuchlinie. To miejsce pełne zaskakujących atrakcji. W Tuchlinie przed wejściem wszystkich uczniów i nauczycieli przywitali Daria i Jaś. Niby nic takiego, gdyby nie to, że Daria i Jaś to… papugi! I to nie byle jakie! Okazało się, że te dwa kolorowe stworzenia potrafią jeść z łyżeczki! Ale to jeszcze nie koniec! Uczniowie zaprzyjaźnili się z papugą DJ. Pod nadzorem przewodnika dotykaliśmy węża albinosa, głaskaliśmy legwana, a nawet mieliśmy okazję potrzymać na sobie papugi, kilka odmian jaszczurek, pająki oraz inne egzotyczne zwierzęta! Widzieliśmy strętwę (węgorza elektrycznego), piranie, a nawet pytona! Na szczęście nikomu nic się nie stało :) Dzięki wizycie w zoo mogliśmy odkrywać tajniki świata egzotycznych zwierząt. Całości tej wspaniałej wycieczki dopełniło ognisko z kiełbaskami oraz wspólne zabawy na placu zabaw.

  Wycieczka do ZOO w Tuchlinie - Obrazek 2Wycieczka do ZOO w Tuchlinie - Obrazek 3Wycieczka do ZOO w Tuchlinie - Obrazek 4Wycieczka do ZOO w Tuchlinie - Obrazek 5Wycieczka do ZOO w Tuchlinie - Obrazek 6

  Dla wszystkich uczestników wyjazd był niezapomnianą przygodą.

 • III Rajd Rowerowy

  III Rajd Rowerowy - Obrazek 1Dnia 19.05.2018r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Tomasza Witka i Pani Magdaleny Nierzalewskiej wzięli udział w III RAJDZIE ROWEROWYM zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw Lokalnych Wierszyno, Sołtysa i Radę Sołecką Wierszyno. Uczniowie pokonali trasę liczącą ok. 10 km przebiegającą przez drogi leśne. Na trasie rowerowej zlokalizowane były dwa punkty kontrolne - uczniowie wykonali zadania, polegające na poszukiwaniu ukrytych w lesie „skarbów”. Po rajdzie uczestnicy losowali nagrody, brali udział w zespołowych rozgrywkach sportowych. Na mecie czekało na nas mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, kiełbaska z grilla, wata cukrowa, lody. Udział w rajdzie sprawił nam wiele radości - do zobaczenia za rok!

  III Rajd Rowerowy - Obrazek 2 III Rajd Rowerowy - Obrazek 3 III Rajd Rowerowy - Obrazek 4

 • "Dzień Europy"

  "Dzień Europy" - Obrazek 1Dnia 17.05.2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Europy. Tym razem, w związku z wizytą w naszej szkole młodzieży z czterech krajów, prezentowane były Szwecja, Turcja, Włochy i Rumunia. W poszczególnych konkurencjach brali udział uczniowie klas siódmych i drugiej gimnazjum. Przedstawiciele poszczególnych klas wcześniej dokonali losowania kraju, który mieli reprezentować. Klasa VII a wylosowała Rumunię, klasa VII b - Włochy, klasa VII c - Turcję, a klasa II a gimnazjum - Szwecję. Zadaniem każdej z klas było przygo"Dzień Europy" - Obrazek 2tow"Dzień Europy" - Obrazek 3anie 10 - minutowej prezentacji dotyczącej wcześniej wylosowanego kraju. Ponadto, uczniowie poszczególnych klas musieli przygotować gazetkę zachęcającą do odwiedzenia jednego z krajów europejskich, przysmaki kulinarne no i występ sceniczny (taniec, piosenka itp.). 

  Impreza rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania "Ody do radości" czyli hymnu Unii Europejskiej. Potem nasi uczniowie wspólnie ze swoimi rówieśnikami z zagranicy zatańczyli "belgijkę". No i nastał czas prezentacji. Jako pierwsza wystąpiła klasa VII b, od której wszytko zaczęło się, m. in. zabawne jak i poważne przedstawienia, śpiewanie piosenek związanych z poszczególnymi krajami, skecze. Impreza miała za zadanie przybliżenie „sylwetek” państw, ale również integrację uczniów naszej szkoły z zagranicznymi gośćmi, których mieliśmy okazję poznać w ramach programu ERASMUS+. Na końcu odbył się krótki quiz wiedzy o Europie. Drużyny w składzie 2 przedstawicieli klas oraz 2 przedstawicieli zagranicznych odpowiadali na pytania zadawane w języku polskim i angielskim. Trzeba przyznać, że współpraca w zespołach układała się dobrze – angielski był bardzo pomocny. Imprezę urozmaicił występ uczennic z klasy III A gimnazjum, które zaprezentowały grecki taniec zorba. Tańcom nie było końca – wspólnie zatańczyliśmy zorbę, typowy rumuński taniec oraz słynną "belgijkę", po raz kolejny na prośbę naszych nowych przyjaciół. Tego dnia zjednoczyliśmy się wszyscy w takt muzyki.

  "Dzień Europy" - Obrazek 4"Dzień Europy" - Obrazek 5"Dzień Europy" - Obrazek 6"Dzień Europy" - Obrazek 7"Dzień Europy" - Obrazek 8"Dzień Europy" - Obrazek 9"Dzień Europy" - Obrazek 10"Dzień Europy" - Obrazek 11"Dzień Europy" - Obrazek 12"Dzień Europy" - Obrazek 13

  DO ZOBACZENIA ZA ROK.

 • W dniu 14.05.2018 r. na terenie naszej szkoły odbyły się zajęcia z programu edukacji ratowniczej Akademia Małego Ratownika. Jest on przeznaczony dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Celem wprowadzenia edukacji ratowniczej jest zapobieganie i minimalizowanie skutków zagrożeń oraz wyposażenie uczniów w wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
 • ERASMUS+

  ERASMUS+ - Obrazek 114 maja 2018r. przywitaliśmy w naszej szkole gości (nauczycieli oraz uczniów) z czterech państw: Włoch, Szwecji, Rumunii oraz Turcji. W ramach wymiany międzynarodowej programu Erasmus+ uczestnicy biorą udział w zajęciach. Goście jak i nasi nauczyciele prowadzą lekcje z wykorzystaniem narzędzi TI. Oprócz nauki jest również czas na  poznanie naszej kultury, zwiedzanie ciekawych miejsc w naszej okolicy oraz zabawę. 

 • "Archipelag Skarbów"

  "Archipelag Skarbów" - Obrazek 1

  "Archipelag Skarbów" - Obrazek 2W ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyczno – Wychowawczego, w dniach 10 i 11. maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się realizacja profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Programem zostali objęci uczniowie klas VII SP oraz II Gimn, rodzice oraz nauczyciele. W czasie spotkania z rodzicami i nauczycielami zaprezentowano cały zakres celów programu. Komentarz prowadzących zawarł wiele wskazówek co do sposobów skutecznego przekazu profilaktycznego w codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. "Archipelag Skarbów" - Obrazek 3"Archipelag Skarbów" - Obrazek 4Szczególny akcent został położony na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. Zostały podane wskazówki jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym zagadnieniu miłości i seksualności oraz wyniki badań nad młodzieżą wraz ze wskazówkami i wnioskami.

  Najwięcej godzin z edukatorami programu spędzili uczniowie. W ciągu dwóch dni brali aktywny udział w poznawaniu odpowiedzi na pytania: Jak uniknąć uzależnienia od seksu, alkoholu czy narkotyków? Jak radzić z gniewem i presją rówieśników? Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów? Podczas sześciogodzinnych warsztatów młodzież zamienia się w poszukiwaczy skarbów, którymi są: głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Warsztaty prowadzone były w dynamiczny sposób. Informacje przekazywane były poprzez prezentacje multimedialne, quizy, krótkie filmiki i muzykę oraz ćwiczenia.

  "Archipelag Skarbów" - Obrazek 5"Archipelag Skarbów" - Obrazek 6"Archipelag Skarbów" - Obrazek 7"Archipelag Skarbów" - Obrazek 8"Archipelag Skarbów" - Obrazek 9

  Wyrażamy nadzieję, że "Archipelag Skarbów” był wzbogacającym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników oraz wsparł realizowany przez szkołę Program Profilaktyczno – Wychowawczy.

 • "Żywa" lekcja przyrody

  "Żywa" lekcja przyrody - Obrazek 1Dnia 10 maja 2018 odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa lekcja przyrody” prowadzona przez agencję KLAPS ART z Krakowa. Lekcja dotyczyła życia płazów. Uczniowie klas I – VII mieli okazję zobaczyć płazy bezogonowe: żaby, kumaki, ropuchy, rzekotki oraz ogoniaste: salamandry i traszki. Największe zainteresowanie wzbudziła piękna salamandra plamista. Uczniowie poznali nie tylko wygląd zaprezentowanych płazów, ale również ich przystosowania do środowiska wodno – lądowego, odgłosy, zdolności kamuflujące, miejsce występowania, sposób odżywiania. Poprzez prezentację żywych okazów rozwijane są zainteresowania przyrodnicze oraz postawy badawcze u uczniów, którzy mają okazję przyglądać się żywym zwierzętom. 

  "Żywa" lekcja przyrody - Obrazek 2 "Żywa" lekcja przyrody - Obrazek 3 "Żywa" lekcja przyrody - Obrazek 4 "Żywa" lekcja przyrody - Obrazek 5 "Żywa" lekcja przyrody - Obrazek 6 "Żywa" lekcja przyrody - Obrazek 7

  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie zadawały pytania o szczegóły dotyczące prezentowanych gatunków zwierząt.

 • „Magiczny Kapelusz"

  „Magiczny Kapelusz" - Obrazek 1W środę, 9 maja w naszej szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym pt. „Magiczny Kapelusz", który adresowany był dla uczniów klas I – VII i dotyczył problematyki tolerancji, szacunku i profilaktyki uzależnień. Przedstawienie było niesamowitą mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru. Słoń Tadeusz urodził się z długą trąbą i przez to był bardzo nieszczęśliwy. Staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Heleny. Bohaterzy przedstawienia słoń i mrówka poszukują zaczarowanego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Sztuka mówi o tolerancji, przyjaźni i uprzedzeniach oraz o tym, że nie każdy musi wyglądać tak samo jak jego kolega czy koleżanka. W spektaklu ukazano istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, poszanowania np. niemodnego stroju koleżanki czy kolegi. Poczucie odrzucenia i osamotnienia jest jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży. 

  „Magiczny Kapelusz" - Obrazek 2 „Magiczny Kapelusz" - Obrazek 3 „Magiczny Kapelusz" - Obrazek 4

  Uczniowie, pod opieką swoich nauczycieli, aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, a ich reakcje świadczyły o tym, że „Magiczny kapelusz" podobał się. Dzięki różnorodności postaci oraz połączenia gry aktorów i lalek – pacynek gwarantowało 45 – minutowe niesamowite widowisko, pełne niezapomnianych wrażeń.

 • Wycieczka do KL Stutthof

  W dniu 9 maja uczniowie uczący się języka kaszubskiego i historii Kaszub uczestniczyli w I Pomorskim Dniu Pamięci Narodowej zorganizowanym przez Muzeum KL Stutthof oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku. Po modlitwie ekumenicznej i wystąpieniu byłego więźnia obozu, delegacja uczniów z naszej szkoły złożyła symboliczną wiązankę pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa. Oprawą muzyczną było wystąpienie Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki RP. Po uroczystości nastąpiło zwiedzanie muzeum, zapalenie zniczy przed komorą gazową i piecami krematoryjnymi oraz uczczenie tego miejsca minutą ciszy i modlitwą.

 • Spotkanie z Policjantem

  Spotkanie z Policjantem - Obrazek 1W dniu 8 maja uczniowie Gimnazjum oraz klas 4-7 Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Nasze zaproszenie przyjął pan Jarosław Juchniewicz z Wydziału ds. Nieletnich. Tematem spotkania były „Zagrożenia wynikające z korzystania z różnych form komunikacji i wymiany informacji”. Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne, w najgorszych przypadkach dochodzi nawet do samobójstw.

  Policjant radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. W każdym zdaniu podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania. Policjant także przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Spotkanie z Policjantem - Obrazek 2Internetu. Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjanta. Zadawali  pytania, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z panem policjantem nasi uczniowie będą racjonalnie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów. 

 • "Witaj Majowa Jutrzenko"

  27 kwietnia o godz. 9:00 odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy IIIc przybliżyli zebranym koleżankom i kolegom z klas 0 - III SP sytuację polityczną ówczesnej Polski, okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej główne założenia. Zaprezentowali wspaniale opanowane pamięciowo wiersze i piosenki. Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości była p. Róża Woźniak – Łozyk.

  "Witaj Majowa Jutrzenko" - Obrazek 1"Witaj Majowa Jutrzenko" - Obrazek 2"Witaj Majowa Jutrzenko" - Obrazek 3


  Natomiast o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Akademia upamiętniająca Święto Pracy oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3–go Maja dla uczniów klas IV – VI SP oraz II – III Gimnazjum. Celem Akademii było przypomnienie uczniom najważniejszych faktów, które doprowadziły do ustanowienia obu ważnych świąt. Całość przeplatały utwory muzyczne oraz wiersze. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli: p. Teodora Kosiedowskiego i p. Andrzeja Przytarskiego.

   "Witaj Majowa Jutrzenko" - Obrazek 4 "Witaj Majowa Jutrzenko" - Obrazek 5

   

 • "Zostań Leonardem" - Obrazek 126 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie odebrali nagrody zdobyte w konkursach przedmiotowych w ramach projektu „Zostań Leonardem”. Organizatorem konkursów kolejny raz było Liceum Ogólnokształcące w Bytowie.
   
 • Wycieczka do Modrzejewa

  Dnia 26.04.2018 roku klasa 1,,a” i klasa 1,,b” były na wycieczce szkolnej w Zagrodzie Regionalnej w ModrzejewieUczniowie brali udział w warsztatach rękodzieła ludowego - malarstwo na szkle. Dzieci korzystały również z jazdy konnej. Było ognisko i słodki poczęstunek. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

  Wycieczka do Modrzejewa - Obrazek 1Wycieczka do Modrzejewa - Obrazek 2Wycieczka do Modrzejewa - Obrazek 3

  Organizatorzy: Elżbieta Szreder, Małgorzata Żmuda Trzebiatowska, Joanna Chwarzyńska

  Opiekun: Ilona Jędruszak - Pokora

 • II Przegląd Teatrów Profilaktycznych

  Dnia 24.04.2018 roku odbył się II Przegląd Teatrów Profilaktycznych zorganizowany przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołczygłowach. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Kołczygłowach wystawiono 6 spektakli wyreżyserowanych przez opiekunów grup. Wszystkie spektakle poświęcone były zgubnym skutkom nałogów i używek. Jurorzy nagrodzili wszystkich upominkami oraz atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi. Z naszej szkoły zaprezentowały się trzy grupy, które zajęły następujące miejsca:

  II miejsce: „W świecie komputera” - klasy III SP Kołczygłowy 

  (opiekun p. Andżelika Bemowska–Kowalczyk)

   

  III miejsce: „Rozmowy w toku na oku” - klasa II GIM Kołczygłowy

  (opiekun p. Magdalena Nierzalewska)

   

  Wyróżnieie: „Szczególny przypadek Maćka”-  klasa VII SP Kołczygłowy 

  (opiekun p. Beata Reczka)


  II Przegląd Teatrów Profilaktycznych - Obrazek 1 II Przegląd Teatrów Profilaktycznych - Obrazek 2 II Przegląd Teatrów Profilaktycznych - Obrazek 3

 • Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom zajęcia zaszczytnych miejsc w IV Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Językowym ”Das ist doch sehenswert”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 w Gdańsku.

 • "Dzień Ziemi" w naszej szkole

  "Dzień Ziemi" w naszej szkole - Obrazek 1„Nie warto mieszkać na Marsie, Nie warto mieszkać na Wenus. Na Ziemi jest życie ciekawsze, Powtarzam to każdemu”.

  25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Ziemi”. Jest to największe ekologiczne święto światowe. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych uczniów wiele aktywności z ekologią w tle. Uczniowie przygotowali eko - koszulki, brali udział w teście wiedzy, rozwiązywali zagadki oraz obejrzeli przedstawienie pt. „Kochajmy Ziemię” przygotowane przez uczniów klasy IIa SP  i zerówki. Nasi uczniowie aktywnie zaangażowali się w "Obchody Dnia Ziemi". Brali czynny udział we wszystkich zajęciach zorganizowanych na tę okoliczność. Wykazali się ogromną wiedzą i zainteresowaniem ekologią i problemami środowiska, w jakim żyjemy. To zaangażowanie sprawiło, iż uczniowie bawili się świetnie.


  "Dzień Ziemi" w naszej szkole - Obrazek 2  "Dzień Ziemi" w naszej szkole - Obrazek 3  "Dzień Ziemi" w naszej szkole - Obrazek 4  "Dzień Ziemi" w naszej szkole - Obrazek 5

 • Koło Naukowe „MŁODZI PRZYRODNICY”

  W naszej szkole prowadzono zajęcia w ramach koła przyrodniczego „Młodzi przyrodnicy”. W pracach koła uczestniczyły uczennice z klasy VII. Celem działalności koła było: motywowanie i wdrażanie do prowadzenia prostych prac badawczych, pokazanie uczniom, że zjawiska przyrodnicze można prezentować modelowo za pomocą eksperymentów.

  Kształcono i doskonalono umiejętności:

  • projektowania i prowadzenia obserwacji oraz badań przyrodniczych, a także ich dokumentowania,
  • planowania i organizowania własnej nauki,
  • współpracy w zespole, efektywnej komunikacji,
  • korzystania z technologii informacyjnej.

   

  Zajęcia przeprowadzono metodą eksperymentu, kształtując podstawowe kompetencje naukowo - techniczne, umiejętność myślenia przyczynowo skutkowego i świadomość wpływu działań człowieka na środowisko. Ponadto uczestnicy koła aktywnie uczestniczyli w szkolnej akcji Światowego Dnia Ziemi. Głównym celem akcji było uświadomienie uczniom konieczności dbania o środowisko, motywowano do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody. Zapoznali się także z sylwetką Stefana Drzewieckiego – na zajęciach uczyli się węzłów żeglarskich.Koło Naukowe „MŁODZI PRZYRODNICY” - Obrazek 1 Efektem końcowym jest model wulkanu przygotowany w ramach pracy końcowej. Uczennice wykonały go z masy solnej. Za formę posłużyły zgniecione gazety. Na potrzeby makiety opracowano kompendium wiedzy o wulkanach. Informacje dołączono do makiety. Uczennice chętnie współpracowały, wykazywały się pomysłowością, dokładnością i zaangażowaniem w projekt.

  Koło Naukowe „MŁODZI PRZYRODNICY” - Obrazek 2Koło Naukowe „MŁODZI PRZYRODNICY” - Obrazek 3Koło Naukowe „MŁODZI PRZYRODNICY” - Obrazek 4Koło Naukowe „MŁODZI PRZYRODNICY” - Obrazek 5

  Wsparcia merytorycznego udzieliły Panie: Magdalena Nierzalewska i Grażyna Świderska.

 • Stare dobre SKS-y znów są na topie. W całej Polsce ruszyła druga edycja programu Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowania do zajęć Szkolnych Klubów Sportowych.
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy

  e-mail:
  zskolczyglowy@gmail.com
 • 59 8213416

Galeria zdjęć