Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy

  e-mail:
  zskolczyglowy@gmail.com
 • 59 8213416

Szkoła

Motto Szkoły

„W każdym człowieku jest coś dobrego i na tym należy oprzeć się w wychowaniu."

[Janusz Korczak]

 

 

Zegar

Wtorek 20.11.2018

Projekty

Dzwonki

 1.8.00 - 8.45      2. 8.55 - 9.40   

     3.9.50 - 10.35    4.10.50 - 11.35   

    5.11.50 - 12.35  6.12.45 - 13.30 

   7.13.35 - 14.20  8.14.25 - 15.10

Mapa

Goście

liczba odwiedzin: 197636
 • 16.11.2018

  Moduł UKS "Tygrys" został zmodyfikowany

 • Wyjazd na basen do Bytowa

  Wyjazd na basen do Bytowa - Obrazek 1W dniu 13 listopada 2018 roku uczniowie niepełnosprawni naszej szkoły wyjechali na basen „NIMFA” do Bytowa. Głównym celem tego wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pod czujnym okiem instruktora oraz opiekunów wycieczki uczniowie zażywali kąpieli w basenie, aby nauczyć się oraz doskonalić naukę pływania. Zabawy w basenie sprawiły dzieciom wielką radość, między innymi: zabawy z piłką, deskami do pływania. Uczniowie mieli do dyspozycji zjeżdżalnię, brodzik, jacuzzi i basen. Na koniec wszyscy podekscytowani i zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili autokarem do szkoły.

 • 100 Lat Niepodległości Polski

  100 Lat Niepodległości Polski - Obrazek 111 Listopada 2018r.  odbył się Marsz Niepodległości ulicami Kołczygłów, wraz z Uroczystą Mszą Świętą. Patronat nad uroczystością obejmował Ksiądz Proboszcz Paweł Młyński. Rocznicę niepodległości licznie świętowali uczniowie Naszej Szkoły wraz z rodzicami. Szczególnie zaprezentowali się uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego, niosąc Flagę Polski w strojach regionalnych. Dzień ten uświetnili swoją obecnością na marszu motocykliści oraz miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. Podczas przemarszu wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne.

 • 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1Podobnie jak inne placówki oświatowe w całej Polsce także Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach świętowała 100 – lecie odzyskania niepodległości.

  09. 11. 2018 r odbył się uroczysty apel przeznaczony dla klas IV – VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniów klasy III Gimnazjum.

  Szkoła w Kołczygłowach uczestniczyła w ogólnopolskim wykonaniu hymnu państwowego które odbyło się o godzinie 11. 11 . Kiedy zakończyliśmy wspólne śpiewanie rozpoczęła się właściwa część uroczystości.

  Dzieliła się ona na trzy części.

  W pierwszej zgromadzeni uczniowie i nauczyciele obejrzeli wiązankę poetycko muzyczną poświęconą pojmowaniu pojęcia patriotyzmu przez współczesną młodzież.

  Następnie odbył się przegląd pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

  Akademię zamknął występ zespołu kaszubskiego.

  Na zakończenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach pani Joanna Dawidowska wręczyła uczestnikom przeglądu pieśni patriotycznej dyplomy i drobne upominki oraz podziękowała uczniom i nauczycielom za uczestnictwo  w uroczystości.

  Okazało się jednak, że to nie koniec imprezy gdyż klasa VIII a przygotowała niespodziankę dla wychowawcy pana Teodora Kosiedowskiego i zaprosiła uczniów do odśpiewania piosenki Sto Lat. Następnie uczniowie i nauczyciele rozeszli się do klas.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH I-III

  Narodowe Święto Niepodległości - Obrazek 1Dnia 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kołczyglowach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Akademia miała  przypomnieć tamte czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy IIa, IIb oraz IIIa recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Ten  dzień jest dla wszystkich z nas wielką lekcją patriotyzmu i historii.

  Narodowe Święto Niepodległości - Obrazek 2 Narodowe Święto Niepodległości - Obrazek 3 Narodowe Święto Niepodległości - Obrazek 4

  Uczestnicząc corocznie w obchodach Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 • Wyjazd Kaszubów

  Wyjazd Kaszubów - Obrazek 1Dnia 6 listopada 2018 roku uczniowie klas Va, VI, VIIa,b, VIIIa oraz III Gimnazjum uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego udali się do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. W murach Zamku Ksiażąt Pomorskich miały miejsce warsztaty. Uczniowie klas starszych (VII, VIII, 3 Gim) poznali dawną metodę tkania dywanów. Na zajęciach mogli spróbować swoich sił, a mianowicie posługując się specjalnie przygotowaną ramką mieli za zadanie utkać z wełny podstawkę pod kubek. Natomiast uczniowie klas młodszych metodą filcowania na mokro wykonywali kwiaty z wełny. Przy użyciu mydła, ciepłej wody oraz niezbędnej do tego wełny, uczniowie musieli stworzyć kolejno łodygę, dno oraz kielich.Po zakończonych warsztatach, w ramach integracji, uczniowie udali się na seans filmowy do kina.

  Wyjazd Kaszubów - Obrazek 2 Wyjazd Kaszubów - Obrazek 3 Wyjazd Kaszubów - Obrazek 4 Wyjazd Kaszubów - Obrazek 5

 • Spotkanie z dietetyczką

  Spotkanie z dietetyczką - Obrazek 1Dnia 7 listopada 2018 roku dla uczniów klas II – III SP odbyły się warsztaty edukacyjne poświęcone zdrowemu odżywianiu. Zajęcia przeprowadzone przez panią Katarzynę Osowską z Poradni Dobry Dietetyk pozwoliły dzieciom w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia. Pani Kasia pokazała dzieciom jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazała alternatywy dla niezdrowych  przekąsek i potraw. Uświadomiła również dzieciom jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich stan organizmu. Spotkanie z dietetyczką - Obrazek 2Przy pomocy dzieci przeprowadziła eksperyment z cukrem, który miał pokazać, jak duża ilość tego składnika znajduje się w napojach gazowanych i produktach, które dzieci spożywają na co dzień, np. w płatkach śniadaniowych.

  W Spotkanie z dietetyczką - Obrazek 3tym dniu uczniowie wykonali także sałatki owocowe i kanapki. A o codziennej porcji spożywania witamin będą nam przypominały ciekawie ułożone przez uczniów na talerzu warzywa i owoce. Na  zakończenie spotkania  dzieci  otrzymały  upominki  w  postaci  kolorowanek. To było bardzo wartościowe spotkanie.

  Serdecznie dziękujemy pani Kasi za zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu.

 • Bal Wszystkich Świętych

  Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 1Przed uroczystością Wszystkich Świętych, w dniu 30 października 2018 roku, w naszej szkole odbył się bal. Nie był to zwykły bal, ale Bal Wszystkich Świętych. Tradycyjnie bal rozpoczął się modlitwą w kościele, a następnie "Korowód Świętych" przeszedł ulicami Kołczygłów do naszej szkoły. Uczniowie oraz społeczność lokalna przebrali się za swojego patrona. Na sali zebrał się cały zastęp aniołów i archaniołów. Byli też święci biskupi i papieże. Wśród świętych mężczyzn wyróżniali się: św. Paweł Miki, Józef, Piotr i wielu innych. Spośród świętych kobiet można było spotkać:  Matkę Teresę z Kalkuty, św. Maryję, św. Ritę i inne.

  Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 2 Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 3Uczestnicy balu mieli okazję podziwiać przepiękne plakaty ze Świętymi wykonane przez uczniów. Dzieci i dorośli wraz z ks. Pawłem i nauczycielami bawili się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej, brali udział w konkursach. Dzieci miały też okazję częstować się słodkościami i napojami, które były na stolikach. Dorośli mogli napić się kawy i herbaty oraz skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem. Podczas balu wszyscy zostali poczęstowani przepysznym tortem! A to wszystko dzięki naszym sponsorom, którym serdecznie dziękujemy. To już drugi taki bal w naszej szkole. Chcemy organizować taki bal każdego roku, by uwielbiać Boga i zaszczepiać w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci. Wszyscy świetnie bawili się.

  Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 4 Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 5 Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 6 Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 7 Bal Wszystkich Świętych - Obrazek 8

  DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 • Kierunki kształcenia

  Kierunki kształcenia - Obrazek 1Planowane kierunki kształcenia w powiecie bytowskim w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w latach 2019/2020

 • Warsztaty kulinarne w świetlicy

  Dnia 29 października 2018 roku w świetlicy szkolnej dla chętnych uczniów odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Jesienna sałatka”. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem pracowały przygotowując posiłki. Były one kolorowe, starannie wykonane i estetycznie podane, a co najważniejsze - bardzo zdrowe! Na zakończenie wszyscy z ogromnym apetytem degustowali przygotowane sałatki, które były smaczniejsze niż zwykle, bo przygotowane własnoręcznie.

  Warsztaty kulinarne w świetlicy - Obrazek 1Warsztaty kulinarne w świetlicy - Obrazek 2Warsztaty kulinarne w świetlicy - Obrazek 3Warsztaty kulinarne w świetlicy - Obrazek 4Warsztaty kulinarne w świetlicy - Obrazek 5

 • Kaszubskie wiązanki i wieńce

  Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego przez kilka tygodni października uczestniczyli w warsztatach. Podczas tych zajęć wykonywali kwiaty z bibuły oraz krepiny starymi metodami. By uchronić kwiaty przed negatywnym działaniem opadów, uczniowie zakonserwowali je w wosku. Następnie wykonane zostały wieńce oraz wiązanki. Na przygotowanych wcześniej kolistych stelażach uczniowie mocowali gałązki z zielonym igliwiem. Kolejna część warsztatów polegała na zdobieniu. Uczniowie przy pomocy krótkich drucików, mocowali gotowe kwiaty na wieńcach i wiązankach.

  Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 2 Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 3 Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 4 Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 5 Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 6 Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 7

  Koniec października jest czasem, w którym przygotowuje się groby na Święto Wszystkich Zmarłych. W tym właśnie czasie, w ramach zajęć języka kaszubskiego uczniowie odwiedzili opuszczone groby na Cmentarzu Parafialnym w Kołczygłowach, przyozdabiając je przygotowanymi wieńcami i wiązankami.

 • Wolontariat na cmentarzu

  Wolontariat na cmentarzu - Obrazek 1Zbliżające się święto WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH to okazja by przywołać pamięć o zmarłych, odwiedzić groby, pomodlić się, zapalić znicz, położyć kwiaty. Są jednak groby, których nikt nie odwiedza dlatego jak co roku wolontariusze z naszej szkoły sprzątali zaniedbane groby małych dzieci.

 • „Zeloné Òczka” na Hubertusie

  20 października 2018 roku dzięki współpracy państwa Elżbiety i Czesława Lang oraz Wójta Gminy Kołczygłowy Wacława Kozłowskiego odbył się już VIII Hubertus dla dzieci. Oprócz rozmaitych atrakcji i konkursów, był także pokaz musztry wojskowej i pokazowa pogoń za lisem. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach należący do szkolnej grupy tańca kaszubskiego „Zeloné Òczka” przygotowały krótką część artystyczną. Młodsi zaprezentowali taniec ”Szewiec”, po którym wspólnie z publicznością zaśpiewali ”Kaszëbsczé nótë”. Następnie starsza grupa na scenie pokazała „Kaszëbsczégò Pòlonézra”. Mimo kapryśnej pogody, humor udzielił się wszystkim, a zapału do rywalizacji w konkursach nikomu nie zabrakło.

 • Konkurs plastyczny "Barwy jesieni" - Obrazek 119 października 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie V edycji Konkursu plastycznego "Barwy Jesieni".
 • Spotkanie w Greci

  W dniach 07-14.10 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Przytarska (7a), Maja Ginter (7a), Zofia Nowak (7b), p. Beata Reczka i p. Jolanta Kuźma uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu uczniów w Greci (Rumunia) w ramach projektu ERASMUS+ "Modern Classes for Digital Natives".

 • HUBERTUS dla dzieci

  HUBERTUS dla dzieci - Obrazek 1

 • Dzień Edukacji Narodowej

  "Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze"

   

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

  W dniu 15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole Wójta Gminy Kołczygłowy pana Wacława Kozłowskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Wandę Skrobot, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

  Na początku reprezentanci Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce Dyrekcji życzenia i piękne kwiaty. W części oficjalnej głos zabrała pani Dyrektor Joanna Dawidowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Podziękowania pani Dyrektor skierowane były także do emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Życzenia dla pracowników szkoły złożył również pan Wójt oraz Przewodnicząca Rady Rodziców. W części artystycznej  uczniowie klas IV, VIa i VIIIa pod kierunkiem p. Magdaleny Nierzalewskiej, p. Teodora Kosiedowskiego i p. Anny Bojkowskiej tańcem i śpiewem i wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Nasi uczniowie swoim zaangażowaniem i ciężką pracą nad przygotowaniem uroczystości potwierdzili, że są wspaniali i zawsze można na nich liczyć. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Naładowani pozytywną energią wróciliśmy na lekcje.

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2 Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 3 Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 4 Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 5

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 1Dnia 12 października 2018 roku klasy I – III SP wzięły udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Wychowawcy przyjęli zaproszenie od sieci sklepów Biedronka do udziału w akcji codziennego czytania. Wzięli również udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W dniu imprezy przedstawiciele z każdej klasy czytali fragmenty wylosowanych opowiadań Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Miłym akcentem uroczystości było przeczytanie przez Panią Dyrektor fragmentu opowiadania pt.”Ryś Rysio”. Uczniowie poszczególnych klas popisywali się również znajomością treści opowiadań biorąc udział w ustnym sprawdzianie przygotowanym przez Panią z biblioteki i nauczycieli. Za wykazanie się znajomością treści opowiadań o Rysiu, Borysku, Jerzyku, Zuzi i Zosi, uczniowie otrzymali pluszowe maskotki z Gangu Słodziaków podarowane przez sieć sklepów Biedronka. Dodatkowo wszyscy  uczniowie otrzymali zakładki do książek.

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 2 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 3 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 4 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 5 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 6

  Celem akcji było zachęcenie dzieci do codziennego czytania dla przyjemności oraz uświadomienie, że czytanie może być jedną z form miłego spędzania czasu.

 • Dzień Papieski

  Dzień Papieski - Obrazek 1W dniu 11 października 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa". Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły zapoznali się z ideą Fundacji  "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i nauczaniem Jana Pawła II dotyczącą tematu ojcostwa. Apel ubarwiły piosenki religijne ukazujące Boga jako naszego Ojca.

  Dzień Papieski - Obrazek 2 Dzień Papieski - Obrazek 3

 • Finał Powiatowy

  Dnia 09.10.2018 roku w Miastku nad jeziorem Lednik odbyły się Finały Powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy

  e-mail:
  zskolczyglowy@gmail.com
 • 59 8213416

Galeria zdjęć