• PEDAGOG

• "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.
          Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

(Jan Paweł II)

Informacja!

Pedagog szkolny oferuje stałą godzinę dyżurowania w celu zdalnej realizacji wsparcia dla Rodziców i Uczniów Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach:

środa od 15:00 do 16:00

Kontakt poprzez Dziennik Librus oraz Messengera pod adresem:  Pedagog SP Kołczygłowy

Uwaga:

W sytuacjach nagłych proszę kontaktować się z pedagogiem poprzez Messengera.

Jeśli potrzebujesz pomocy, masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić sam – przyjdź. Wspólnie na pewno coś wymyślimy.

Gabinet pedagoga szkolnego znajduje się w pokoju nr 208 .

Funkcję pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego w roku szkolnym 2022/2023 pełni:

• mgr Joanna Dawidowska

Kontakt telefoniczny z pedagogiem szkolnym: 598213118, 598213416

Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie oraz rozszerzanie działalności dydaktyczno - wychowawczej prowadzonej w szkole.

Pedagog specjalny ułatwia dzieciom z orzeczeniami o kształceniu specjalnym (np. z powodu niepełnosprawności) lub trudnościami na tle społeczno-środowiskowym, odnalezienie siebie w grupie, przyswajanie wiedzy, asymilację w warunkach szkolnych, akceptację siebie itd.

Pedagog szkolny i pedagog specjalny współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, psychologiem szkolnym, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie (Poradnie Psychologiczno – pedagogiczne, Policja, Ośrodki Pomocy Społecznej, Sądy Rodzinne, Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze).

Głównym partnerem w pracy pedagoga jest UCZEŃ!

* Wysłucha Cię.

* Wskaże adres instytucji, która udzieli Ci pomocy.

* Służy Ci pomocą i radą.

* Skieruje Cię do specjalisty, jeśli tego potrzebujesz.

* Zorganizuje pomoc materialną, jeżeli tego wymaga Twoja sytuacja.

Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. (Czytaj więcej)