• XVII PARCHOWSKI BIEG GRYFA

XVII Parchowski Bieg Gryfa już za nami. Bardzo dobre rezultaty uzyskali zawodnicy UKS Orzeł. Kolejny raz decydowało przygotowanie, ale również walka, zaangażowanie i umiejętność zajęcia dobrej pozycji w bardzo licznej stawce uczestników.

Antoni Sieprawski - 1m

Maciej Kowalczyk -1m

Dorian Rzepiński - 3m

• Dzień Otwarty Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie

11 kwietnia 2024 r. ósmoklasiści i wyjątkowo zaproszeni siódmoklasiści uczestniczyli w dniu otwartym szkół ponadpodstawowych w Bytowie. Uczniom przedstawiona została szeroka oferta edukacyjna, nowoczesne pracownie, oferty zawodów jakie można wykonywać po ukończeniu szkół, a także możliwości dalszego kształcenia się i rozwoju. Uczniowie skorzystali z atrakcji przygotowanych na aktywnych stoiskach oraz porozmawiali z uczniami i nauczycielami. Mieli również możliwość poznania pracy w firmach „Talex” oraz „Lasertechnika” w Borzytuchomiu. Młodzież miała okazję obejrzeć cały zakład oraz poznać specyfikację pracy różnych działów od produkcji, gdzie powstają maszyny rolnicze, przez lakiernię po dział technologów, gdzie projekty stają się rzeczywistością.

• KONKURS FOTOGRAFICZNY "NA TROPIE WIOSNY"

Dnia 11.04.2024 r. uczestniczyliśmy w wernisażu połączonym z rozdaniem nagród w związku z udziałem uczniów naszej szkoły w konkursie fotograficznym "Na tropie wiosny", organizowanym przez Nadleśnictwo Trzebielino. Uczeń klasy IIIa - Franciszek Oreńczak zajął I miejsce, a Dominik Dąbrowski - uczeń klasy Ia zajął III miejsce, obaj w kategorii klas I - III. Brajan Barszcz uczeń klasy Ia otrzymał nagrodę publiczności w wyniku przeprowadzonego plebiscytu. W konkursie brało udział 16 uczniów naszej szkoły. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki. Otrzymaliśmy na pamiątkę zdjęcia konkursowe, które teraz mogą podziwiać uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

• XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Michała Rusinka

Dnia 10 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Michała Rusinka. Wystąpili uczniowie ze szkół: ze Studzienic, Niedarzyna, Tuchomia, Parchowa, Niepoględzia, Nożyna, Półczna oraz z Kołczygłów. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych: 1) klasy 0-1 oraz przedszkole, 2) klasy II i III. Oceny występów młodych recytatorów dokonało jury. Przewodniczącą jury była Pani profesor z Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku - Krystyna Krawiec - Złotkowska. Członkami komisji byli Irena Meger - emerytowana polonistka, dawna wicedyrektor naszej szkoły oraz Ludwik Szreder - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu. Po przesłuchaniu 50 recytacji jury nagrodziło następujących młodych artystów.

• TEST COOPERA

9 kwietnia 2024 - stadion lekkoatletyczny w Bytowie.

Najlepsze rezultaty i galeria z zawodów.

Maciej Kowalczyk-1m

Wiktoria Stoltman-2m

Waleria Babakina-2m

Bartosz Datka-3m