Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy

  e-mail:
  zskolczyglowy@gmail.com
 • 59 8213416

Szkoła

Motto Szkoły

„W każdym człowieku jest coś dobrego i na tym należy oprzeć się w wychowaniu."

[Janusz Korczak]

 

 

Zegar

Czwartek 17.01.2019

Projekty

Dzwonki

 1.8.00 - 8.45      2. 8.55 - 9.40   

     3.9.50 - 10.35    4.10.50 - 11.35   

    5.11.50 - 12.35  6.12.45 - 13.30 

   7.13.35 - 14.20  8.14.25 - 15.10

Mapa

Goście

liczba odwiedzin: 223424
 • PODZIĘKOWANIE

  PODZIĘKOWANIE - Obrazek 1

 • JASEŁKA 2018

  KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS…

  „W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg,

  niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!”

   JASEŁKA 2018 - Obrazek 1Tradycją naszej szkoły są coroczne JASEŁKA przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Dnia 20 grudnia 2018 roku o godzinie  10.00 i 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się: dyrekcja, zaproszeni goście, pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś uczniowie z kl. 2a, 2b i 5b. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie pt. ,,BŁĘKITNY PREZENT” wywarło duże wrażenie oraz podbiło serca publiczności.

   JASEŁKA 2018 - Obrazek 2 JASEŁKA 2018 - Obrazek 3 JASEŁKA 2018 - Obrazek 4 JASEŁKA 2018 - Obrazek 5 JASEŁKA 2018 - Obrazek 6

  Po przedstawieniu Pani Wicedyrektor wraz z Księdzem Proboszczem złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd nie było końca. I w tym świątecznym  nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

  Organizatorzy

 • 21.12.2018

  Moduł Kącik kaszubski został zmodyfikowany

 • Szkoła promująca SKS-y

   

  Szkoła promująca SKS-y - Obrazek 1Miło nam zakomunikować, iż nasza szkoła zdobyła zaszczytny certyfikat:

  "Szkoła promująca szkolne kluby sportowe".

  Certyfikat taki uzyskuje szkoła, która przez cały rok podejmuje różne działania krzewiące kulturę fizyczną oraz promuje sport na terenie swojej placówki. 

 • 18.12.2018
  Miłą niespodziankę postanowili przygotować nasi nauczyciele wychowania fizycznego swoim wychowankom podczas ostatnich zajęć na pływalni w Bytowie. 
 • Warsztaty profilaktyczne

  13 grudnia 2018 roku uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat „Norm i zasad reagowania na przemoc oraz agresję słowną” prowadzonych przez pedagogów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Miastku. Dzięki tym spotkaniom uczniowie uświadomili sobie siłę i wyniszczającą rolę przemocy, usystematyzowali wiedzę o agresji, rozmawiali o konsekwencjach stosowania jej  oraz uczyli się rozwiązywania problemów bez używania przemocy. Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do poprawy stosunków rówieśniczych, a zdobyta wiedza będzie wykorzystywana w praktyce.

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 1Już po raz siódmy w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. 12 grudnia br. można było nabyć unikatowe, ręcznie robione ozdoby świąteczne. Cieszymy się, że mnóstwo osób wsparło tą wyjątkową inicjatywę. Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra i za bezinteresowną pomoc. Środki zebrane w trakcie kiermaszu przeznaczone zostaną na potrzeby uczniów naszej szkoły.

  Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 2Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 3Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 4Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 5

  Organizatorzy: Ilona Jędruszak – Pokora, Anna Momot, Beata Bronk

 • 13.12.2018

  Moduł Kącik kaszubski został zmodyfikowany

 • Mikołajkowy wyjazd do kina

  Mikołajkowy wyjazd do kina - Obrazek 1W środę 5 grudnia uczniowie niepełnosprawni oraz uczniowie klasy III SP wraz z opiekunami pojechali do kina Multikina w Słupsku, aby obejrzeć film familijny ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa''. Bohaterką filmu była Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.

  Pełni wrażeń, wprowaMikołajkowy wyjazd do kina - Obrazek 2dzeni w świąteczną atmosferę, wróciliśmy do rzeczywistości…. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie udali się na posiłek do KFC.

   

 • 11.12.2018

  Moduł Kącik kaszubski został zmodyfikowany

 • Konkurs o Św. Mikołaju z Miry - Obrazek 1W imieniny Mikołaja, czyli 6 grudnia, w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu dla klas 1-3 SP o Św. MIKOŁAJU BISKUPIE Z MIRY w kilku kategoriach - plastycznej, przestrzennej, fotograficznej i literackiej. Głównym celem konkursu było przybliżenie postaci Świętego, jako kapłana, późniejszego biskupa, który był niezwykle wrażliwy na niedostatek innych ludzi.

 • Poczta Świętego Mikołaja

  Poczta Świętego Mikołaja - Obrazek 1Na Kaszubach kultywowana jest tradycja wysyłania kartek świątecznych. Uczniowie klas I, II i IV uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego w dniu 4 grudnia pojechali wraz ze swoimi nauczycielami na warsztaty do Płotowa. W Zagrodzie Styp-Rekowskich mieli wszyscy okazję zapoznać się z tradycjami istniejącymi od bardzo dawna na Kaszubach. Zgodnie z tradycją przygotowaliśmy kartki świąteczne, po warsztatach była degustacja kawy zbożowej i kaszubskiego Kucha. Kontynuacją omawianego tematu był film w Bytowskim kinie „Albatros” ukazujący postać Świętego Mikołaja w różnych kręgach kulturowych.

 • Święto Osób Niepełnosprawnych

  OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 

   

  Dnia 3 grudnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Po powitaniu zebranych uczniów, wychowawców i dyrekcji szkoły dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej pt. "Pajączek". Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Wspólnie z nauczycielem prowadzacym ustalały zasady zachowania jakie obowiązują w kontaktaktach z osobami niepełnosprawnymi. Następnym punktem uroczystości były zajęcia warsztatowe. Dzieci doświadczały poprzez zabawy, jak czują się osoby niepełnosprawne w różnych sytuacjach życiowych. Sprawdzały jak trudno wykonywać najprostrze czynności  nic nie widząc, nie słysząc oraz mając ograniczenia ruchowe. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w takich zajęciach. Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uważamy za udane.

   

  Organizatorzy: 

  Joanna Chwarzyńska

  Małgorzata Żmuda - Trzebiatowska

  Róża Woźniak - Łozyk 

 • „Z tradycją za pan brat”

  29 listopada uczniowie niepełnosprawni udali się na wycieczkę do Pierszczewa. Tam brali udział w warsztatach świątecznych. W miłej atmosferze dzieci obejrzały prezentację multimedialną o zwyczajach świątecznych na Kaszubach. Podczas warsztatów wspólnie piekli pierniczki oraz je dekorowali. Oczywiście zrobiły ich na tyle, aby podzielić się z rodziną. Nauczyły się, jak w prosty sposób można wykonać piękne ozdoby i wykorzystać je do dekoracji wigilijnego stołu. Dzięki trudowi i zaangażowaniu uczestników powstały prześliczne prace. Po zakończeniu warsztatów wszyscy siedzieli przy świątecznie nakrytym stole spożywając słodki poczęstunek. Na koniec odwiedził nas Mikołaj i obdarował uczniów słodkimi prezentami.

  „Z tradycją za pan brat” - Obrazek 1„Z tradycją za pan brat” - Obrazek 2„Z tradycją za pan brat” - Obrazek 3„Z tradycją za pan brat” - Obrazek 4

  „Z tradycją za pan brat” - Obrazek 5„Z tradycją za pan brat” - Obrazek 6„Z tradycją za pan brat” - Obrazek 7„Z tradycją za pan brat” - Obrazek 8„Z tradycją za pan brat” - Obrazek 9

 • "Zdrowie na talerzu"

  "Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia" - spotkanie z dietetykiem

  "Zdrowie na talerzu" - Obrazek 1W dniu  się 29 listopada 2018 roku odbyły się zajęcia z dietetykiem dla uczniów klas VI i VII. Tym razem spotkanie poprowadził pan Paweł Jasiński z Poradni „Smakuj i Zdrowie” Poradnia specjalnie dla nas przygotowała wykład połączony z prezentacją multimedialną nt: „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”. Pan Paweł opowiedział co powinno się znaleźć na talerzu i w jakich proporcjach, abyśmy mieli energię przez cały dzień. Jak ważna  jest określona ilość posiłków w ciągu dnia, oraz jaki ona ma wpływ na organizm młodego człowieka. Uświadomił zalety jedzenia warzyw i owoców oraz innych wartościowych produktów, wpływających na prawidłowy rozwój całego organizmu. Młodzież miała wiele pytań, więc zajęcia trwały nieco dłużej niż planowaliśmy.

   Na koniec pan Paweł przeprowadził, krótki konkurs ze swojej prezentacji. Do wygrania były oczywiście zdrowe przekąski.

  Koordynatorami projektu byli nauczyciele wychowania fizycznego.

  "Zdrowie na talerzu" - Obrazek 2 "Zdrowie na talerzu" - Obrazek 3

 • Zabawa andrzejkowa

  Zabawa andrzejkowa - Obrazek 129.11.2018 roku Samorząd Uczniowski przy współpracy z opiekunami zaprosił uczniów naszej szkoły na szkolną zabawę andrzejkową. Przy dobrej muzyce i tańcach bardzo szybko i miło upłynął czas. Atrakcją, tak jak zapowiadano, były przygotowane dla wszystkich andrzejkowe wróżby. Oby spełniły się… Do zobaczenia za rok :-)

  Zabawa andrzejkowa - Obrazek 2Zabawa andrzejkowa - Obrazek 3Zabawa andrzejkowa - Obrazek 4Zabawa andrzejkowa - Obrazek 5Zabawa andrzejkowa - Obrazek 6Zabawa andrzejkowa - Obrazek 7

 • Spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów

  Spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów - Obrazek 128 listopada 2018 roku podczas Dnia Otwartej Szkoły odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów klas VIII oraz III Gimnazjum odnośnie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020. Na spotkanie przybyły Pani Małgorzata Szczęk – Powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno – zawodowego, Pani Beata Ginter – pedagog, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Miastku oraz Pani Magdalena Jastrząb – Hinc specjalista ds. organiz. – samorząd., przedstawiciel CECHU Rzemiosł Różnych w Bytowie. Prelegentki zachęcały do skorzystania z usług Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz do nawiązywania współpracy z CECHEM w celu dokonania trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, a w przyszłości do efektywnego wySpotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów - Obrazek 2korzystania zdobytych umiejętności w pracy zawodowej, a także przedstawiły informację o planowanych kierunkach kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i  ponadpodstawowych. Podczas spotkania rodzice uzyskali informacje o szkołach w najbliższej okolicy, zawodach. Poznali również zawody związane z potrzebami obecnego rynku pracy. Na spotkaniu podkreślony został autorytet rodziców jako osób, od których dzieci najczęściej oczekują porady w wyborze przyszłego zawodu.

 • Udział w projekcie "SERCE OD SERCA" - Obrazek 1W tym roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wzięła aktywny udział w projekcie "Serce od serca". Akcja ma charakter charytatywny, a jej szczytnym celem jest zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. 
 • Spotkanie z leśniczym

  Spotkanie z leśniczym - Obrazek 1Dnia 27 listopada naszą szkołę odwiedził niezwykły gość - leśniczy z Nadleśnictwa Leśny Dwór - pan Tomasz Szok. Uczniowie z klas I - III SP rozmawiali z panem Tomaszem o jego pracy, zwierzętach żyjących w lesie i ich przygotowaniach do zimy. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Dzieci chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących zwierząt. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków. Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć zrzuty jelenia. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 • 16.11.2018

  Moduł UKS "Tygrys" został zmodyfikowany

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy

  e-mail:
  zskolczyglowy@gmail.com
 • 59 8213416

Galeria zdjęć