Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy
 • 59 8213416

Szkoła

Motto Szkoły

„W każdym człowieku jest coś dobrego i na tym należy oprzeć się w wychowaniu."

[Janusz Korczak]

 

 

Zegar

Niedziela 18.02.2018

Projekty

Dzwonki

 1.8.00 - 8.45      2. 8.50 - 9.35   

     3.9.50 - 10.35    4.10.50 - 11.35   

    5.11.50 - 12.35  6.12.45 - 13.30 

   7.13.35 - 14.20  8.14.25 - 15.10

Mapa

Goście

liczba odwiedzin: 62482
 • 13.02.2018

  W związku z pozyskaniem środków zewnętrznych na organizację zajęć sportowych S.K.S ogłasza się nabór do poszczególnych grup

 • Ferie z Taekwondo

  W dniach 7-9 lutego 2018 roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Tygrys" Kołczygłowy aktywnie spędzali czas podczas treningów taekwondo. Nie zabrakło rozgrzewki na świeżym, mroźnym powietrzu oraz wspólnej nauki teorii taekwondo przed egzaminem. W ramach integracji odbywały się wspólne gry i zabawy. Odbył się także wspólny wyjazd do Parku Trampolin w Słupsku, gdzie "Tygrysy" mogły sprawdzić swoją kondycję i wytrzymałość. Wspaniałe wspomnienia z ferii zimowych będą towarzyszyć zawodnikom podczas kolejnych dni nauki szkolnej.


     

 • Bezpieczne ferie 2018

  ,,Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy cieszymy się, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie.” Takimi słowami 26.01. uczniowie klas IIIa i IIIc rozpoczęli apel poświęcony przypomnieniu podstawowych zasad bezpiecznych zabaw zimowych. Podsumowania i sprawdzenia przedstawionych informacji dokonał st. sierż. Mateusz Łabuński. Na koniec zabrała głos Pani Dyrektor Joanna Dawidowska, która uwrażliwiła uczniów na respektowanie zasad bezpieczeństwa i życzyła udanych ferii zimowych. 

  Organizatorki: p. Róża Łozyk, p. Andżelika Bemowska – Kowalczyk, p. Beata Bronk


       

 • "Żywa lekcja historii"

  25.01.2018 roku w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach odbyła się tzw. „Żywa lekcja historii”. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas IV – VII Szkoły Podstawowej oraz dla  uczniów klas II – III Gimnazjum. Nawiązując do nowej historycznej produkcji TVP pt. „Korona królów” zajęcia poświęcono ostatnim Piastom na polskim tronie: Władysławowi Łokietkowi oraz Kazimierzowi Wielkiemu. Gawęda o ostatnim wielkim Piaście rozpoczyna się od czasów jego odważnego ojca. Zobaczyliśmy koronację Władysława Łokietka, jego zmagania pod Płowcami i ostatnie słowa na łożu śmierci. Na scenie pojawił się Kazimierz Wielki. Budował zamki i katedry, powołał Uniwersytet Krakowski, udał się na polowanie wraz ze swoimi rycerzami...

  Naczelnym założeniem zajęć prowadzonych przez członków Bractwa Rycerskiego KERIN jest ich interaktywność - młodzi odbiorcy odgrywają w nich różnorakie role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok. Wszystkie wykorzystywane przez prowadzących eksponaty są wiernymi replikami historycznych oryginałów. Działalności dydaktycznej Bractwa Rycerskiego KERIN patronuje TVP HISTORIA.


     

 • Bal karnawałowy dla klas 0 - III

  WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE!

  "Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.....” – i w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach odbył się Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy dla  uczniów klas 0 - III SP to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem. W czwartek 25.01.2018 roku mała sala gimnastyczna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Każde dziecko przebrało się za swoją ulubioną postać. Były tańce przy muzyce, zabawy z balonami i gazetami. Zabawa była wspaniała.  Z niecierpliwością oczekujemy następnego balu, który będzie dopiero za rok. Dużo czasu, aby wymyślić nowy, ciekawy strój.

 • „Dzielnicowy bliżej nas”

  Kołczygłowski dzielnicowy, st. sierż. Mateusz Łabuński odwiedził Szkołę Podstawową w Kołczygłowach. Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z sylwetką dzielnicowego służącego pomocą dziecku i promowanie działania na rzecz bezpieczeństwa. Mundurowy poinformował uczniów o możliwości udzielenia wsparcia i pomocy mieszkańcom swojego rejonu, w tym także dzieciom. Zapewnił, iż otwarty jest na problemy dzieci i ich szeroko pojmowane bezpieczeństwo. Obrazowo przedstawił przykłady zachowań  i sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu, które wymagają konieczności powiadomienia policji. Nasi uczniowie z zaciekawianiem wysłuchali policjanta i obiecali, że będą się stosować do jego rad.

 • Nasi uczniowie grali z WOŚP

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach aktywnie włączyli się do 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 14.01.2018 roku w miejscowym GOK-u wspaniale zaprezentowali się w występach wokalnych i tanecznych. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za włączenie się w tak szczytną akcję, której celem w tym roku było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.


      

 • Przegląd Zespołów Kolędniczych

  W dniu 6 stycznia 2018 roku zespół kaszubski ze Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach już po raz 18 wziął udział w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Tuchomiu. W kategorii gwiżdże zajął I miejsce. Przedstawienie obrzędowe pt:  "Gwiazdka z Kołczygłów" w całości zostało przygotowane w języku kaszubskim na podstawie scenariusza autorskiego pani Małgorzaty Leśniańskiej.


    

 • Apel Bożonarodzeniowy

  W dniu 22 grudnia 2017 roku cała społeczność uczniowska spotkała się na wspólnym uroczystym apelu bożonarodzeniowym. Uczniowie w przepięknych strojach występowali przed Panią Dyrektor, nauczycielami, swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi. Uczniowie przedstawili historię Narodzenia Pańskiego, w którą zostały wplecione sceny z życia współczesnej młodzieży. Dobrze nam znane słowa, wydarzenia po raz kolejny  wzruszały i skłaniały do refleksji. Dzięki wspaniałej oprawie muzycznej, mogliśmy posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych uczniów. Potem uczniowie spotykali się ze swoimi wychowawcami, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy.


      


  Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu świątecznego spotkania, rodzicom za kostiumy.

 • "Paczka dla zwierzaczka"

  W dniu 15.12.2017 roku klasy I ,,a”, I ,,b” i II ,,a” SP z okazji MIKOŁAJEK pojechały do Multikina w Słupsku na film pt. ,,PIERWSZA GWIAZDKA”, który wprowadził dzieci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Po projekcji filmu odwiedziliśmy SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT w Słupsku, aby przekazać dary dla zwierząt zebrane podczas akcji ,,PACZKA DLA ZWIERZACZKA”. Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji i okazali pomoc potrzebującym zwierzętom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY - Organizatorzy

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  W dniu 14 grudnia 2017 roku już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego można było nabyć unikatowe ręcznie robione ozdoby świąteczne i choinkowe. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Cieszymy się, że mnóstwo osób wsparło tę wyjątkową inicjatywę. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację tej niezwykłej imprezy.

  Do zobaczenia w przyszłym roku…

  Organizatorzy: K. Hinc, B. Bronk, I. Jędruszak – Pokora, K. Pelowska

 • Klasa 4a na balecie

  W dniu 10 grudnia 2017 roku uczniowie z klasy 4a odwiedzili Filharmonię Symfonia Baltica w Słupsku i mieli okazję podziwiać swoich rówieśników z koszalińskiej szkoły podstawowej z profesjonalnymi oddzialami klas baletowych. W przedstawieniu pt. "Zaczarowany świat muzyki, baśni i baletu" chłopcom najbardziej podobały się baletnice, a dziewczynki były zachwycone kunsztem tańca baletowego i różnorodnością pięknych strojów.

   

 • Świąteczna akcja charytatywna

  Grudzień to taki czas, kiedy nasze serca chętniej otwierają się na potrzeby innych ludzi. Mikołaj, Gwiazdka sprawiają, że każdy z nas chociaż na chwilę chce zostać Mikołajem i sprawić radość innym. W naszej szkole w dniach od 4 do 8 grudnia 2017 roku odbyła się po raz kolejny akcja charytatywna „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”. Celem akcji było zebranie darów dla rodzin potrzebujących z Gminy Kołczygłowy, jak również zaszczepienie w dzieciach chęci pomagania potrzebującym, dzielenia się i dawania, dostrzegania problemów, kłopotów i trudnej sytuacji innych ludzi, tolerancji, życzliwości oraz współczucia dla drugiego człowieka. Jak zwykle nasi wspaniali uczniowie nie zawiedli! Dzięki zaangażowaniu dzieci i hojności rodziców zebrano bardzo wiele darów, które z pewnością sprawią rodzinom wiele radości.  I chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to mamy nadzieję, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowanych i poczuli, że mają w naszej szkole przyjaciół. 

  Akcja charytatywna była dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Organizatorki akcji serdecznie dziękują wolontariuszom z naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki, a wszystkim darczyńcom za wielkie i szczodre serca, otwarte na potrzeby innych ludzi.

   

 • Pokaz pomocy przedmedycznej

  21 grudnia 2017 roku wychowawcy klas VI a p. Tomasz Witek oraz VII c p. Jolanta Roda zorganizowali dla swoich wychowanków pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Pielęgniarka kardiologiczna Pani Urszula Stola przeprowadziła ten pokaz, podczas którego zapoznała uczniów z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w chwili zagrożenia życia. Każdy z uczniów miał możliwość przećwiczyć reanimację na fantomie oraz pozycję bezpieczną. 


       

 • "Wieczór kaszubski"

  W dniu 15 grudnia 2017 roku rodzice i dzieci uczące się języka kaszubskiego w naszej szkole spotkali się na "Wieczorze kaszubskim". Zaprezentowano przedstawienie obrzędowe pt: "Gwiazdka z Kołczygłów". W miłej atmosferze śpiewano wspólnie kolędy przy słodkim poczęstunku. Spotkanie było tez okazją do przedstawienia prac konkursowych i plastycznych wykonywanych przez dzieci na różnego rodzaju warsztatach.


     

 • Mikołajkowy wyjazd do kina

  W dniu 8 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie niepełnosprawni ze szkoły w Kołczygłowach wraz z opiekunami wybrali się do bytowskiego kina „ Albatros” na film pt. "Mikołaj w każdym z Nas". Dzięki filmowym bohaterom: elfom, dzieciom, dorosłym i oczywiście -  Świętemu Mikołajowi przekonaliśmy się, że każdy może stać się Mikołajem i nie jest to zbyt trudne. Podczas seansu dowiedzieliśmy się, skąd biorą się prezenty i jak to dzieje się, że idealnie pasują one do tego, kto je dostaje. Pełni wrażeń i wprowadzeni w świąteczną atmosferę, wróciliśmy do rzeczywistości.

  Liczymy, że  Mikołaj o nas nie zapomni i przyniesie nam to, o czym marzymy.

   

   

 • Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

  W dniu 1 grudnia 2017 roku - w Dzień Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS - uczennice naszej szkoły brały udział w Powiatowej Olimpiadzie na temat wiedzy o HIV i AIDS. Martyna Wnuk - Lipińska zajęła III miejsce, natomiast Julia Maj - V m., Dominika Pluto - Prądzyńska - VI m. 

   

   

 • Spotkanie z leśnikiem

  W dniu 29 listopada 2017 roku dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Leśny Dwór uczniów klas 0 - III SP odwiedził ciekawy gość - Pani Leśnik Anna Deus - Kopka. Dzieci rozmawiały z gościem o pracy leśniczego, zwierzętach żyjących w lesie i ich przygotowaniach do zimy. Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchania prawdziwych odgłosów zwierząt leśnych i mogły podziwiać zrzuty sarny i jelenia. Na zakończenie tego spotkania Pani wręczyła dzieciom kolorowanki ze zwierzętami leśnymi. Serdecznie dziękujemy Pani Leśnik za to spotkanie.

 • Warsztaty profilaktyczne

  W dniach 09 – 28 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach projektu „Dopalacze, narkotyki i inne substancje psychoaktywne – rozpoznanie i zapobieganie uzależnieniom”. W dniu 9 listopada z okazji Dni Otwartych Szkoły tematyka profilaktyczna została poruszona podczas Zebrania z Rodzicami nt. „Zagrożeń behawioralnych i cyberprzemocy”. Natomiast w dniach 7-XI, 21-XI, 28-XI odbyły się w szkole zajęcia dla wszystkich uczniów SP w Kołczygłowach. W klasach I – III przeprowadzono zajęcia psychoedukacyjne w oparciu o film „Tajemnica zaginionej skarbonki”. W klasach IV – VII - zajęcia nt. „Dlaczego ludzie sięgają po używki” oraz w klasach II – III gimnazjum odbyła się debata nt. „Moja świadoma decyzja w sprawie narkotyków.  Zajęcia prowadziła p. Urszula Szyca - Modras z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. 

  Istotą spotkań było kształtowanie świadomości postaw dzieci i młodzieży w zakresie nabywania umiejętności umożliwiających unikanie zagrożeń płynących z używania środków psychoaktywnych: umiejętność odmawiania, satysfakcjonująca zabawa bez sięgania po środki uzależniające.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach
  ul. Szkolna 10
  77-140 Kołczygłowy
 • 59 8213416

Galeria zdjęć