• AKCJE

• ROK SZKOLNY 2018/2019

WRZESIEŃ W SZKOLNYM KLUBIE WOLONTARIUSZA:

8 września 2018 roku pomagaliśmy w przygotowaniach "MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY", a podczas festynu obsługiwaliśmy stoisko z ciastem. Wszyscy dobrze wspominamy marsz i festyn ponieważ zabawa była wspaniała.

SKW corocznie pomaga fundacji „Pomóż i Ty,” która działa na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych, rozprowadzając „cegiełki” – pomoce dydaktyczne. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone są na zakup specjalistycznego roweru trójkołowego, elektrycznego i stacjonarnego dla piętnastoletniego Łukasza z dziecięcym porażeniem mózgowym.

We wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne wolontariuszy. Stworzyliśmy plan naszej pracy na bieżący rok szkolny, z którym można się zapoznać w zakładce Wolontariat/Wstęp.

ROK SZKOLNY 2017/2018

23-24.03.2018 r.  - Wielkanocna zbiórka żywności dla potrzebujących

Szkolny Klub Wolontariusza wraz z opiekunem i szkolnym pedagogiem w miejscowym sklepie "Biedronka" przeprowadził zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin z naszej gminy. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję bardzo dziękujemy i życzymy radosnych  ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

06.03.2018 r.  - Zorganizowanie apelu pt. 'POMAGAMY MARYSI"

W naszej szkole odbył się apel pt. „POMAGAMY MARYSI” będący wsparciem działań  Fundacji DKMS. Marysia urodziła się 12 stycznia 2018 roku z podejrzeniem białaczki…(pochodzi z okolic Bytowa).  Na apelu obejrzeliśmy krótkie filmy  ukazujące w jaki sposób można zostać dawcą komórek macierzystych i szpiku. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał ulotkę dla rodziców informującą kiedy i gdzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca. Młodsze klasy otrzymały bajkę i kolorowanki przybliżające w/w zagadnienia. Dzieci opuściły apel z przesłaniem:  „Mamo, tato zostań dawcą.”

26.10.2017 r.  - Sprzątanie grobów

Jak co roku przed dniem 1 listopada wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach starannie porządkowali opuszczone groby na miejscowym cmentarzu. Szczególną opieką otoczyli groby dzieci. W pierwszych dniach listopada postanowili, że nie zapomną o zapaleniu zniczy i modlitwie za wszystkich zmarłych.

06.10.2017 r. - Zorganizowanie apelu z okazji DNIA PAPIESKIEGO

W Szkole Podstawowej w Kołczygłowach odbył się uroczysty apel z okazji DNIA PAPIESKIEGO, który w tym roku obchodzono pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Wolontariusze z naszej szkoły oraz uczniowie z klas 3b i 5a przedstawili montaż słowno - muzyczny, propagujący nauczanie Jana Pawła II oraz zapoznali z działalnością fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia.” Podczas DNIA PAPIESKIEGO uczniowie z naszej szkoły wystąpili w kościele parafialnym w Kołczygłowach i zbierali fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży będącej pod patronatem  fundacji DNT.