• INFORMACJE

• TABLICA INFORMACYJNA

Informacja!

Pedagog szkolny oferuje stałe godziny dyżurowania w celu zdalnej realizacji wsparcia dla Rodziców i Uczniów Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach:

poniedziałek -  piątek od 10.00 do  12.00,

w godzinach popołudniowych:

poniedziałek, wtorek, czwartek od 15.00 do 17.00.

Kontakt poprzez Dziennik Librus oraz Messengera pod adresem:  Pedagog SP Kołczygłowy

Uwaga:

W sytuacjach nagłych proszę kontaktować się z pedagogiem poprzez Messengera.

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOŁCZYGŁOWACH

Nr konta bankowego: 47 9321 0001 0031 5117 2000 0010

INFOLINIA - POMOC

Pod numerem telefonu 800 121 212  dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. (Czytaj więcej)

Profilaktyka - Poradnik

ZAPOBIEGANIE SAMOBÓJSTWOM DZIECI I MŁODZIEŻY Poradnik dla pracowników szkół i placówek oświatowych oraz rodziców

Samobójstwa są trzecią – po wypadkach i nowotworach – przyczyną zgonów młodych ludzi. Nie można ich więc zlekceważyć jako zjawiska marginalnego. Co więcej, według danych Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization – WHO) liczba skutecznych samobójstw popełnianych przez młode osoby w wieku dorastania w Stanach Zjednoczonych (USA) i krajach Europy stale wzrasta. Większość aktów samobójczych dokonywana jest w stanie depresyjnym, którego objawy można rozpoznać stosunkowo wcześnie i podjąć działania pomocowe.

Celem tego poradnika – adresowanego do nauczycieli, szkolnych i poradnianych specjalistów oraz do rodziców – jest uwrażliwienie dorosłych na sygnały zagrożenia wysyłane przez dzieci, a także ukazanie, na czym powinna polegać profilaktyka samobójstw, zwłaszcza w szkole.

Plik do pobrania:

"ZAPOBIEGANIE SAMOBÓJSTWOM DZIECI I MŁODZIEŻY" Poradnik dla pracowników szkół i placówek oświatowych oraz rodziców

Pliki do pobrania:

Projekt "Akademia Bystrzaków II"

Akademia_Bystrzakow_II_Projekt.pdf

Projekt  Erasmus+ na lata 2017 – 2019