PROGRAM DZIAŁAŃ ZESPOŁU DO SPRAW BEZPIECZEŃSTWA I DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNYCH

Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach

w  roku  szkolnym  2017/2018

Celem głównym programu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią poprzez wspieranie działań opiekuńczo – wychowawczych szkoły.

Cele szczegółowe:

1. Koordynowanie działań w zakresie bezpieczeństwa w ramach realizowanego szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego.
          2. Dostosowywanie do środowiska szkolnego procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych i zagrożenia.
          3. Podnoszenie wśród uczniów poziomu wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.
          4. Promowanie problematyki bezpieczeństwa wśród młodzieży.
          5. Współpraca ze środowiskiem lokalnym i rodzicami w realizowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa uczniów.
          6. Integrowanie działań nauczycieli, uczniów i rodziców oraz osób współpracujących ze środowiskiem szkolnym na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży.
          7. Przeciwdziałanie różnym formom agresji i przemocy.
          8. Dzielenie się wiedzą na temat możliwych sposobów poprawy bezpieczeństwa w szkole.
          9. Eliminowanie przyczyn i przejawów niewłaściwych zachowań.
          10. Uskutecznianie oddziaływań wychowawczych.

Zakładane rezultaty:

1. Integracja działań na rzecz bezpieczeństwa młodzieży.
          2. Podniesienie jakości pracy szkoły w zakresie bezpieczeństwa i opieki nad uczniami.
          3. Aktywna współpraca szkoły z rodzicami i instytucjami powołanymi do zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży.
          4. Podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji młodzieży z zakresu ochrony zdrowia i życia i radzenia sobie w sytuacjach problemowych i stresogennych.
          5. Zmobilizowanie rodziców do kontroli i sprawowania odpowiedzialnej opieki nad bezpieczeństwem swoich dzieci w czasie wolnym i pozalekcyjnym.
          6. Podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczniów.

Plik do pobrania:

PROGRAM_BEZPIECZENSTWA_I_DZIALAN_PROFILAKTYCZNYCH_2017_2018.pdf