• DLA UCZNIÓW

• "Dzieci – to przyszli ludzie.

Więc dopiero będą, więc jakby ich nie było.

A przecież jesteśmy, żyjemy, czujemy, cierpimy"

W naszej szkole pracuje dwóch pedagogów szkolnych. Zawsze możecie do nas zwrócić się o pomoc i zapewniamy, że podejmiemy wszystkie możliwe środki, aby tej pomocy udzielić. Czasem wystarczy z kimś spokojnie porozmawiać, by spojrzeć inaczej na niektóre problemy.

Wyznajemy kilka, ważnych dla nas zasad:

1. Obowiązuje nas tajemnica zawodowa, jeżeli nie chcesz, aby ktokolwiek wiedział o Twoich sprawach – nie możemy działać wbrew Twojej decyzji.
          2. Staramy się podać pomocną dłoń i pokazać możliwości, jakie masz w konkretnej sytuacji, ale pamiętaj, że problemom trzeba wychodzić naprzeciw i próbować je rozwiązać samodzielnie.
          3. Szanujemy wszystkich uczniów.
          4. Szkoła to nie tylko nauka i problemy, lubimy kiedy dzielicie się z nami nie tylko swoimi smutkami, ale i radościami.
          5. Najważniejsze to dojść do porozumienia, tak, by wszyscy byli zadowoleni.
          6. Czasem trudno się przełamać, żeby poprosić o pomoc, ale zawsze lepiej spróbować niż żałować, że przepadła nam jakaś szansa.

Uczniu, zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

* masz trudnosci w nauce,

czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
          * nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,
          * masz problemy rodzinne,
          * chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
          * chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób,

* masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

PRZYJDŹ. POSTARAMY SIĘ POMÓC.

PORADY:

Jak_efektywnie_uczyc_sie_w_domu.pdf

Jak_nie_stac_sie_ofiara_przemocy.pdf

Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. (Czytaj więcej)