• DLA RODZICÓW

• "Ma dziecko przyszłość, ale i ma przeszłość: pamiętne zdarzenia, wspomnienia, wiele godzin samotnych, najistotniejszych rozważań. Nie inaczej niż my pamięta i zapomina, ceni i lekceważy, logicznie rozumuje i błądzi, gdy nie wie. Rozważnie ufa i wątpi."

DRODZY RODZICE!

Pedagog szkolny jest do Waszej dyspozycji!

Jako pełnoprawni opiekunowie uczniów uczęszczających do naszej szkoły jesteście partnerami w naszej pracy wychowawczej. Dlatego też zależy nam na owocnej współpracy. Pamiętajcie, że o problemach swoich dzieci należy głośno i otwarcie mówić, gdyż tylko wówczas możliwa jest skuteczna pomoc.

Na stronie internetowej znajdziecie Państwo przydatne rady i wskazówki dotyczące wychowania, okresu dorastania, używek oraz inne przydatne informacje.

Rodzicu, zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

* niepokoi Cię zachowanie dziecka,
          * zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się,
          * chcesz porozmawiać o dziecku i twoich z nim relacjach,
          * potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania,
          * masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się po pomoc,
          * znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

Pliki do pobrania:

Wniosek o udzielenie pomocy psychologiczno - pedagogicznej

wniosek_nowy_2017.pdf

Artykuły:

Jak_zorganizowac_prace_dziecku_dyslektycznemu__w__domu.pdf

Jak_wspierac_dziecko_dyslektyczne.pdf

O_oporze_i_obawach_w_korzystaniu_z_pomocy_psychologicznej.pdf

Poradnik_dla_rodzicow.pdf

Dopalacze_kradna_zycie.pdf

Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. (Czytaj więcej)

PROFILAKTYKA - PORADNIK

ZAPOBIEGANIE SAMOBÓJSTWOM DZIECI I MŁODZIEŻY Poradnik dla pracowników szkół i placówek oświatowych oraz rodziców.

Samobójstwa są trzecią – po wypadkach i nowotworach – przyczyną zgonów młodych ludzi. Nie można ich więc zlekceważyć jako zjawiska marginalnego. Co więcej, według danych Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization – WHO) liczba skutecznych samobójstw popełnianych przez młode osoby w wieku dorastania w Stanach Zjednoczonych (USA) i krajach Europy stale wzrasta. Większość aktów samobójczych dokonywana jest w stanie depresyjnym, którego objawy można rozpoznać stosunkowo wcześnie i podjąć działania pomocowe.

Celem tego poradnika – adresowanego do nauczycieli, szkolnych i poradnianych specjalistów oraz do rodziców – jest uwrażliwienie dorosłych na sygnały zagrożenia wysyłane przez dzieci, a także ukazanie, na czym powinna polegać profilaktyka samobójstw, zwłaszcza w szkole.

Profilaktyka_Zapobieganie_samobojstwom_dzieci_i_mlodziezy.pdf