• Matematyczne Asy

• Uczniowie poznają techniki i aktywne metody rozwiązywania zadań matematycznych oraz tworzenia własnych zadań. Będą przekazywali zdobytą wiedzę
          i umiejętności innym uczniom przez prowadzenie bloga matematycznego na Facebooku.

CELE PROJEKTU:

1. Zwiększenie aktywności i zaangażowania uczniów
          w działania edukacyjne i popularyzujące matematykę realizowane w ramach projektu.

2. Uzyskanie szerszych kompetencji matematycznych
          w sposób odmienny od systemu lekcyjnego.

3. Rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły sprzyjającej odkrywaniu własnych zainteresowań i umożliwiającej rozwijanie umiejętności z zakresu wykorzystania technik informacyjnych.

PRZEBIEG PROJEKTU:

1. Warsztaty MATEMATYCZNI ZAWODOWCY - uczniowie przygotowują spis zawodów, które opierają się o matematykę. Zorganizujemy spotkanie w miejscowej pizzerii, gdzie pracownicy opowiedzą o swoim zawodzie. Uwieńczeniem warsztatów będzie wspólne biesiadowanie przy pizzy.

2. Warsztaty MATEMATYKA NA SPORTOWO-NOC
          W SZKOLE - zostanie przygotowany turniej sportowy,
          w którym aby przejść do następnego zadania sportowego, należy rozwiązać zadanie matematyczne. Uczniowie zostaną obdarowani nagrodami w formie smakołyków.

3. Warsztaty MATEMATYCZNY ESCAPE ROOM –uczniowie zapoznają się z narzędziami TIK do utworzenia escape roomu na platformach internetowych. Sami przygotują escape room, który opublikujemy na blogu.

4. Konkurs matematyczny LICZ NA SIEBIE - zorganizujemy konkurs matematyczny adresowany do wszystkich uczniów klas 4-8, który pomoże wyłonić na każdym poziomie klasowym ucznia z najsprawniejszą techniką przeprowadzania obliczeń matematycznych.

5. Warsztaty EGZAMIN TO PESTKA -zajęcia, podczas których uczniowie zapoznają się z formułą egzaminu, arkuszem egzaminacyjnym oraz przykładowymi zadaniami i sposobami na ich rozwiązanie. Udział
          w warsztatach podniesie kompetencje matematyczne uczniów.

6. Blog matematyczny-na blogu, prócz relacji, pojawią się wiadomości matematyczne, które staną się wsparciem dla uczniów naszej szkoły w czasie nauki matematyki.

METODY PRACY:

metoda projektów, webquest, lekcja odwrócona, stacji badawczych.

PONADTO W RAMACH PROJEKTU:

Zakupimy książki z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi z matematyki. Każdy uczeń klas VII - VIII otrzyma zbiór zadań. Przystąpienie do egzaminu budzi w uczniach lęk. Korzystanie z gotowych opracowań pomoże zredukować stres podczas egzaminu a tym samym uczniowie lepiej poradzą sobie z rozwiązywaniem zadań.