• Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

pt.: „WIZJONERZY MATEMATYKI”

skierowany do uczniów klas VII i VIII

Cele projektu:

1. Udoskonalenie umiejętności uczniów pracy w grupach.

2. Zaangażowanie rodziców w działania edukacyjne realizowane na rzecz działań projektowych.

3. Rozpowszechnienie treści edukacyjnych w sposób odmienny od systemu lekcyjnego wśród uczniów za pomocą mediów społecznościowych.

Opis projektu:

1. Stworzymy stronę na Facebooku dedykowaną realizowanemu projektowi. Opracujemy bazę informacyjną, w której będziemy zamieszczać filmiki edukacyjne oraz prezentacje multimedialne stworzone przez uczestników projektu. Opracujemy zbiór zadań, które posłużą uczniom do zgłębiania tajników matematyki, a przy okazji będą stanowiły dodatkową, aczkolwiek nietypową formę przygotowania się do egzaminu ósmoklasisty. Stworzymy fiszki graficzne z wzorami, obrazami figur geometrycznych, krótkie informacje w stylu „Zapamiętaj”.

2. Zorganizujemy dzień matematyki pt. „Matematyczny spacer”. Każdy uczeń z naszej szkoły będzie mógł przechadzać się po wyznaczonych ścieżkach wokół szkoły, gdzie w zależności od wieku będzie mógł w odpowiednich miejscach rozwiązywać zagadki matematyczne.

3. Zaprosimy rodziców do udziału w projekcie poprzez przeprowadzenie z nimi cyklu wywiadów. Uczniowie wcielą się w rolę dziennikarzy, którzy będą dociekać w jaki sposób matematyka przydaje się rodzicom w pracy, na wakacjach, w życiu codziennym.

Koordynatorzy projektu: nauczyciele matematyki.

Czas trwania projektu: wrzesień – grudzień 2021