• Sprawozdanie z realizacji - wrzesień 2021

• SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO Z MATEMATYKI – WRZESIEŃ 2021

Wrzesień to miesiąc, który zaowocował niezapomnianymi spotkaniami z matematyką w plenerze, nie tylko na rowerze. Udział w projekcie rozpoczęliśmy od sprawdzenia wiadomości i umiejętności matematycznych uczniów. Do tego posłużyła nam diagnoza. Ponadto w ramach programu zorganizowano dwie wycieczki rowerowe dla uczniów klasy V a i V b. Uczniowie pod okiem nauczyciela matematyki zmierzyli się z zagadnieniem związanym ze skalą mapy, szybko przeliczali rzeczywiste odległości pokonane podczas wyprawy rowerowej, poznali sztuczki rachunkowe takie jak ekspresowe mnożenie liczb dwucyfrowych przez 11 i nie tylko. Kolejną atrakcją, którą mogliśmy zorganizować dzięki udziale w programie mPotęgi było rodzinne ognisko, na które zostali zaproszeni rodzice uczniów klas piątych. Podczas ogniska świetnie się bawiliśmy, spędziliśmy czas na wesołych zabawach. Uczniowie oraz rodzice wzięli udział w matematycznych kalamburach pt. „Rodzicu! Ja Ci pokażę”. Hasła jakie przyszło im pokazywać to m.in. kolejność wykonywania działań, trójkąt, iloczyn, oś liczbowa i wiele innych zabawnych i ciekawych zagadnień matematycznych. Zarówno rodzice jak i uczniowie świetnie się bawili. Była to też świetna okazja do zacieśnienia relacji wśród uczniów oraz rodziców.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku