• Wszędobylska matematyka

CELE PROJEKTU:

1. Rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych.

2. Zwiększenie liczby uczniów uczestniczących
          w projekcie i rodziców wspierających realizację projektu. Rodzice poznają pasje i zainteresowania swoich dzieci, wzmocnienie więzi emocjonalnej miedzy dziećmi i rodzicami. Uczniowie i rodzice będą chętniej i aktywniej uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych.

3. Matematyka jest wszędzie - uświadomienie uczniom wszechstronnego wykorzystania matematyki.

PROJEKT POLEGA NA: nauce i odkrywaniu matematyki bez podręcznika. Zabawa, działanie, elementy rywalizacji i stawianie na pomysłowość dzieci ma być sposobem na poznanie tego, jak bardzo matematyka, ma wpływ na nasze życie, że nie funkcjonuje ona tylko jako samodzielna dziedzina naukowa.

PRZEBIEG PROJEKTU:

1.Warsztaty dla uczniów klas 4:

ORIGAMI –uczniowie poznają czym jest orgiami, sami wybiorą projekt i przygotują kolorowe kartki do wykonania przestrzennych przedmiotów i figur.

MOJA KLASA W LICZBACH - uczniowie zbierają informacje na swój temat dotyczące wieku, wzrostu, masy ciała, numeru buta itp. Oprócz tych danych muszą uzyskać informacje dotyczące sali lekcyjnej - jej szerokość, długość, powierzchnia klasy, jej objętość i zliczyć elementy jej wyposażenia.

2.Warsztaty dla uczniów klas 5:

MATEMATYKA W KUCHNI -uczniowie dokonają przeliczeń ilości składników w przepisach kulinarnych, ułożą jadłospisy i wykonają wybraną potrawę zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia.

BAWIMY SIĘ Z MATEMATYKĄ -uczniowie zaprezentują samodzielnie wykonane pomoce matematyczne np. gry planszowe, które będą wykorzystane do wspólnej rodzinnej zabawy.

3.Warsztaty dla uczniów klas 6:

POSTAW NA MATEMATYKĘ - uczniowie będą rozwijali umiejętności rozwiązywania zadań praktycznych z wykorzystaniem metod aktywizujących oraz będą uczyć się jak być przedsiębiorcą, handlowcem, bankowcem, kucharzem itp. Uczniowie wykonają także pomoce dydaktyczne do kształcenia umiejętności matematycznych.

MATEMATYKA W OBIEKTYWIE - uczniowie uwiecznią na fotografiach ciekawe obiekty architektonicznych i przyrodnicze, w których występują kształty geometryczne. Działanie realizowane przez uczniów wspólnie z rodzicami. Efekt prac zostanie przedstawiony na Facebooku projektu.