• Wrzesień z mPOTĘGĄ

• W Szkole Podstawowej w Kołczygłowach realizowane są dwa projekty edukacyjne z matematyki: "Za rękę z królową" adresowany do uczniów klas V-VI oraz "Matematyczne Piątki" adresowany do uczniów klas VII-VIII. We wrześniu odbyły się warsztaty terenowe z matematyką w tle pt.: KRÓLEWSKIE PODCHODY. Zorganizowano wycieczkę rowerową trasą wyznaczoną na mapie, na której zlokalizowane były punkty z ciekawymi zadaniami do wykonania. Uczniowie zamieniali jednostki długości, rozwiązywali obrazkowe równania, nietypowe zadania z polem prostokąta oraz trenowali spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. W efekcie uczniowie: podnieśli swoje kompetencje matematyczne poprzez naukę w innych formach i metodach niż szkolnych, co finalnie przełoży się także na odniesienie przez nich sukcesów w szkolnej edukacji. Uczniowie klas VII - VIII biorący udział w projekcie "Matematyczne piątki" zorganizowali cykliczne spotkania matematyczne na szkolnym łączniku dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z pozostałymi uczniami naszej szkoły. Przygotowali ciekawe pomoce naukowe, które służyły podniesieniu znajomości tabliczki mnożenia, koordynowali przebieg matematycznych piątków poprzez prowadzenie gier i zabaw przygotowanych dla najmłodszych - układanie budowli z cieni czy tangramu. Jednocześnie przypomnieli sobie i innym o właściwościach figur płaskich. Matematyczne piątki cieszą się szczególnym powodzeniem wśród najmłodszej społeczności szkolnej. W efekcie: nastąpiło zwiększenie aktywności i zaangażowania uczniów w działania edukacyjne i popularyzujące matematykę realizowane w ramach projektu oraz rozszerzono ofertę edukacyjną szkoły, która sprzyja odkrywaniu własnych zainteresowań i umożliwia rozwijanie umiejętności matematycznych uczniów całej szkoły.