• Sprawozdanie z realizacji - listopad 2021

• SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Z MATEMATYKI – LISTOPAD 2021

W listopadzie w ramach projektu edukacyjnego z matematyki realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBanku zrealizowano innowacyjne warsztaty pt.: „Bryły wokół nas”. Uczniowie budowali bryły z klocków, sklejali bryły z papieru, budowali szkielety brył ze słomek. Wprowadzono podstawowe zagadnienia dotyczące objętości. Uczniowie sami tworzyli modele brył, wskazywali ich cechy charakterystyczne, nazywali ich elementy. Pokazano uczniom innowacyjną technikę wspierającą procesy myślowe, polegającą na układaniu budowli z klocków na podstawie cienia. Swoją wiedzę sprawdziliśmy grając w kahoot oraz worlwall. Ponadto zrealizowano warsztaty dla uczniów i rodziców pt.: „Matematyczni artyści”. W tej części projektu pokazaliśmy uczniom i rodzicom nowe, atrakcyjne techniki uczenia się: techniki tworzenia lapbooków i map myśli metodą projektów.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku