• Sprawozdanie z realizacji - październik 2021

• SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO Z MATEMATYKI –
          PAŹDZIERNIK 2021

W październiku w ramach projektu edukacyjnego z matematyki realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBanku zrealizowano warsztaty pt.: „Matematyka na co dzień – mali aktorzy”. Na zajęciach ukazano wszechobecność matematyki w życiu codziennym: w kuchni, na wakacjach, w szkole, na zakupach. Efektem naszych działań jest publikacja na stronie facebook filmiku z najciekawszą inscenizacją scenki matematycznej, która pokazuje w zabawny sposób, że umiejętność liczenia może nam się przydać w najbardziej nieoczekiwanym momencie, jakim może być wygrana w lotku – psotku, gdzie do podziału na pięć osób pozostaje wygrana w wysokości ponad 2 milionów. Uczniowie świetnie się bawili, niektórzy nieoczekiwanie odkryli swój talent aktorki. Kolejnym działaniem było zaprojektowanie ubioru „matematycznego” – ta część warsztatów przypadła do gustu szczególnie dziewczynkom, które z pasją i zapałem projektowały ubrania z kolorowych kartek, brystoli, które zakupiono ze środków pozyskanych z Fundacji mBanku w ramach programu mPotęga.

Link do filmu: https://fb.watch/8-ZXsGJtJq/