Godziny dostepności nauczycieli
SPRZEDAŻ
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Czesława Langa w Kołczygłowach przy ul. Szkolnej 10 ogłasza sprzedaż zbędnych i zużytych składników majątku ruchomego
DOŻYWIANIE DZIECI
DOŻYWIANIE DZIECI
W SZKOLE, PRZEDSZKOLU ORAZ ŻŁOBKU
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołczygłowach informuje, że rozpoczął się nabór wniosków o dożywianie dzieci
na okres od września do grudnia 2024 r.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów wszystkich pracujących członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.
OBÓZ SPORTOWY W BOROWYM MŁYNIE
Na początku sierpnia młodzi sportowcy z naszej szkoły wzięli udział w obozie sportowym połączonym z profilaktyką, który po raz drugi odbył się w Borowym Młynie. W 6-dniowym obozie uczestniczyło 18 chłopców, którzy trenują piłkę nożną. Treningi odbywały się dwa razy dziennie, a pomiędzy nimi przy sprzyjającej pogodzie chłopcy spędzali czas kapiąc się w pięknym jeziorze „Gwiazda”. Na co dzień korzystaliśmy z dostępnych w okolicy obiektów sportowych tj: sala gimnastyczna, boisko sportowe, boisko Orlik. Wieczorami odbywały się mecze integracyjne w piłkę nożną z miejscowymi chłopakami, którzy chętnie podejmowali wyzwania od naszej drużyny. W połowie trwania obozu pojechaliśmy na mecz sparingowy z Chojniczanką Chojnice. Korzystając z okazji znaleźliśmy czas, aby zwiedzić chojnicką starówkę oraz „Bramę Człuchowską”. Dzięki uprzejmości I trenera Chojniczanki Chojnice obserwowaliśmy z trybun tren
Wyniki konkursu
Anna Jereczek kl.VIb
I Miejsce POWIATOWY KONKURS
pt. E-PAPIEROS – NIEBEZPIECZNA MODA”
Zadaniem było wykonanie plakatu graficznego na w/w temat w grafice komputerowej.
Wyniki konkurs
Aleksander Marchut
II miejsce w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „SZANUJ ŻYCIE! BEZPIECZNA PRACA W GOSPODARSTWIE ROLNYM”.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W piątkowe przedpołudnie, 21 czerwca, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Czesława Langa. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Honorowym gościem wydarzenia był Czesław Lang, znany polski kolarz i patron naszej szkoły.
"Nowe Stroje Piłkarskie na Zakończenie Sezonu – Wspólne Wsparcie Rodziców i Klubu"
Kończymy rok szkolny, a zarazem sezon rozgrywkowy. We wtorek grupa Żaków i Skrzatów rozegrała ostatnie mecze piłki nożnej z rówieśnikami z Tuchomia i Miastka. Młodsi piłkarze ulegli nieznacznie drużynie dziewcząt z Tuchomia 7-9. (dziewczęta mogą być 2 lata starsze). Natomiast starsi chłopcy zremisowali z zespołem Miastczan 3-3 i wygrali z zespołem Tuchomia 4-3. W czwartek dzięki wsparciu rodziców oraz klubu młodzi piłkarze za rok wytrwałości i sumienne treningi otrzymali nowe stroje treningowe, które tak z dumą prezentują na zdjęciu.
WYCIECZKA DO SŁUPSKA
19 czerwca uczniowie klas I-III, którzy uczęszczają na zajęcia z języka kaszubskiego wyjechali na wycieczkę do Słupska. Najpierw udali się do Muzeum Pomorza Środkowego, gdzie podzielili się na trzy grupy i wzięli udział w warsztatach. Klasy pierwsze podczas warsztatów tworzyły prace plastyczne różnymi metodami, klasy drugie tkały przy pomocy ramki i osnowy piękne chodniczki, a klasy trzecie tworzyły niesamowite maki z krepiny. Po owocnych warsztatach wszyscy razem udali się do kina na seans filmowy.
KASZUBSKA NOCKA
Tym razem uczniowie klas 7-ych uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w szkolnym nocowaniu. Podczas warsztatów własnoręcznie wykonali poduszki, które z pewnością przydały się podczas nocowania. Po kolacji wykorzystali energię na sali gimnastycznej, a w przerwie między filmami podczas seansu piekli kaszubskie gofry. O poranku zasiedli przy wspólnym stole zajadając się pizzerkami, które dały siłę na kolejny dzień.
BEZPIECZNE WAKACJE
17 czerwca uczniowie z klas 0 - III naszej szkoły uczestniczyli w apelu profilaktycznym nt. bezpieczeństwa podczas wakacji.
Drugoklasiści przedstawili najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje.
Podczas spotkania utrwaliliśmy także zasady udzielania pierwszej pomocy.
CROSS FESTIVAL 2023/2024
Tegoroczną edycję podsumowano w SP BorzytuchomPowtarzamy zeszłoroczny sukces i w klasyfikacji zespołowej meldujemy się na 1 miejscu Każdy zawodnik startujący w zawodach przyczynił się do tego zwycięstwa Dodatkowo jak co roku nagrodzono najlepszą 10-tkę w każdej kategorii:
Maciej Kowalczyk-1m
Antoni Sieprawski(UKS)-1m
XXX OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W ŁODZI
Kolejny złoty medal jedzie z nami do Kołczygłów, który po pięknej walce zdobył Maciej Kowalczyk (1000m)
W pierwszej 20-tce :
Andrzej Maciejewski-8m (wzwyż)
Valeria Babakina-10m (300m)
Kuba Maciejewski-12m (wzwyż)
Magdalena Rybarczyk-16m (300m)
Lilianna Telega-18m (300m)
Gratulacje i podziękowania również dla Wiktorii Stoltman, Zuzanny Kowalik, Zuzanny Bartków, Leny Kalinowskiej, Tomasza Kiełbasy, Kacpra Wróbla, Jana Jankowskiego, Filipa Stoltmana i Doriana Rzepińskiego
OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA DYSK POMORSKI 2024
Wracamy z Kościerzyny z sukcesami. Drużyna Powiatu Bytowskiego zajmuje 2m, nagrodą są konsultacje 3-dniowe w Kościerzynie.
Adrian Woszczyk-1mkula
Zuzanna Bartków-2mp.pal
Andrzej Maciejewski-3m 60m
Sztafeta MIX U14-3mMagdalena Rybarczyk, Andrzej Maciejewski
Sztafeta MIX U12-3m Zuzanna Bartków, Maciej Kowalczyk
ZAPADŁI ZÓMK
Dziś uczniowie klas IIIa i IIIb, którzy uczą się języka kaszubskiego, mieli okazję wykazać się kreatywnością. Podczas warsztatów wysłuchali legendę o zapadłym zamku i królewiónce. Na podstawie tej legendy każdy z nich stworzył własną, wyjątkową wizualizację zamku na szkle. W kolejnej części, uczniowie komponowali pizzerki, które ze smakiem zjedli po zajęciach praktycznych. Na uwieńczenie dnia, relaksowali się przed ekranem podczas seansu.
„Edukacja z wojskiem” w Szkole Podstawowej im. Czesława Langa w Kołczygłowach
Wczoraj gościliśmy w szkole żołnierzy 34 Batalionu Radiotechnicznego w Chojnicach, którzy przeprowadzili zajęcia w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas siódmych i ósmej, którym żołnierzy przybliżyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem, sposobami zachowania w różnych sytuacjach zagrożenia, udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie w praktycznym działaniu doskonalili umiejętności w zakresie resustytacji krążeniowo-oddechowej, umiejętności ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej oraz wzięli udział w ewakuacji z budynku szkoły. Żołnierze zaprezentowali też film przybliżający funkcjonowanie jednostek wojskowych. Program „Edukacja z wojskiem” został opracowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Dziękujemy za ciekawe spotkanie, a żołnierzom Wojska Polskiego życzymy wszelkiej
XXXI PRZECHLEWSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE
Wspaniale spisali się nasi lekkoatleci podczas dzisiejszych zawodów w Przechlewie,18 x podium. Wszyscy startujący zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej, w której zajęliśmy 2m, przed nami byli jedynie gospodarze zawodów.
1m
Lena Kalinowska
Dorian Rzepiński
Maciej Kowalczyk
Valeria Babakina
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
Programy rządowe


Logowanie



