Godziny dostepności nauczycieli
WYNIKI KONKURSU "SENSORYCZNA CHOINKA"
W naszej szkole odbył się konkurs "Sensoryczna choinka" przeznaczony dla uczniów klas 0. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć choinkę, dzięki której rozwijali sprawność manualną, stymulowali zmysł dotyku.
WYNIKI:
I MIEJSCE - SARA PŁATEK
II MIEJSCE - GRZEGORZ BASKA
III MIEJSCE - NELLSY PODOLSKA
WIZYTA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
7 grudnia dzieci z klasy "0" wraz z wychowawcą oraz nauczycielem wspomagającym odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołczygłowach.
Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.
WYNIKI Z KONKURSUNA NAJPIĘKNIEJSZY LOGOPEDYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY
W naszej szkole odbył się KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY LOGOPEDYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własny kalendarz adwentowy. Każdy uczeń wykazał się kreatywnością i wielkim zaangażowaniem. Kalendarze są wyjątkowe i pięknie wykonane. Ćwiczenia związane są z tematyką logopedyczną. Podczas naszych zajęć uczniowie z nich również korzystają i są bardzo zadowoleni z ćwiczeń, które należy wykonać wybierając numer zadania.
MIKOŁAJKI
6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki dla uczniów oddziału „0” oraz klas I- III SP w Kołczygłowach. Do naszej szkoły przyszedł list od Świętego Mikołaja do uczniów najmłodszych klas, w którym uczniowie mieli kilka zadań do wykonania. Były zagadki „Co wiemy o Św. Mikołaju?”, prezentacja każdej klasy, zadania ze skarpety Mikołaja – gdzie uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą. Podczas przerwy obiadowej uczniowie z klasy zerowej mieli okazję zatańczyć do piosenki „Osiem kratek” oraz taniec Zumba.
W drugiej części spotkania Mikołajkowego uczniowie mieli kilka zadań do wykonania. Klasa najmłodsza miała za zadanie wykonać najdłuższy łańcuch choinkowy i przystroić nim swoją choinkę w klasie. Klasy pierwsze miały za zadanie pięknie zapakować prezenty. Klasa druga natomiast zaśpiewać mikołajkową piosenkę. Klasy trzecie udekorować skarpety prezentowe Mikołaja. Po tak długo oc
XV BIEG MIKOŁAJKOWY
W dniu 4 grudnia Cross Festival zawitał do Borowego Młyna. Nie mogło tam zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy świetnie poradzili sobie na trudnej ośnieżonej trasie z licznymi podbiegami. Większość zajęła miejsca w pierwszej 16-tce, czyli miejsca dajce punkty w klasyfikacji szkół.
Uczniowie na podium:
ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE
25. listopada Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby andrzejkowe połączone z dyskoteką. Wieczór rozpoczęto od tradycyjnych wróżb, takich jak wbijanie szpilki w serduszka, losowanie karteczek z wróżbą oraz loteria fantowa. Uczniowie świetnie się bawili, a w wolnej chwili czestowali się słodkościami zakupionymi przez Radę Rodziców.
PODSUMOWANIE AKCJI
Dnia 30 listopada 2021r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w apelu podsumowującym udział w programie Szkolnych Przygód Gangu Swojaków. Uczniowie poznali nowych bohaterów, gatunki zwierząt chronionych i zagrożonych. Prowadzili również Dzienniki Troskliwego Odkrywcy wykonując z rodzicami poszczególne zadania. Wszystkie były związane ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, obcowania z naturą i odkrywania piękna otaczającego nas świata. Uczniowie klas I – III naszej szkoły wysłali swoje prace na konkurs, wysyłając makiety wykonane zespołowo. W naszej szkole również odbyły się dwa konkursy z Gangiem Swojaków.
ANDRZEJKI
W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…
W poniedziałek 29 listopada dzieci z klasy "0" przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całej szkole zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, która osoba najprędzej wyjdzie na wycieczkę. Z pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą nauczyciela lały wosk
KONKURS DLA UCZNIÓW SP W KOŁCZYGŁOWACH
Konkurs na najpiękniejszy
Logopedyczny Kalendarz Adwentowy
Zapraszam chętnych uczniów klas 0-VIII
objętych terapią logopedyczną
do wzięcia udziału w konkursie
na najpiękniejszy kalendarz adwentowy
Kalendarz adwentowy to tradycja, zgodnie z którą dzieci, ale także dorośli 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami. Okienka są ponumerowane i każdego dnia można otworzyć tylko jedno okienko, w którym znajduje się niespodzianka. Ma to umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Spotkanie z konsultantem do spraw doradztwa edukacyjno - zawodowego
Mając na uwadze, że czas mija nieubłaganie i niebawem będziecie musieli dokonać wyboru nowej szkoły 23 listopada 2021 roku zorganizowaliśmy wam spotkanie z powiatowym konsultantem do spraw doradztwa edukacyjno - zawodowego panią Martą Rychter – Miazgą.
Zajęcia odbyły się w klasach VIII a i VIII b, gdzie pani Marta próbowała rozjaśnić wiele trudnych aspektów wyboru nowej szkoły realizując temat „Moja droga po szkole podstawowej”.
Dzień Pluszowego Misia
„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”
25 listopada w klasie "0" obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci poznały historię powstania pluszaków. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Wykazały się także sprawnością manualną- wykonały pracę plastyczną Panią Misiową oraz Pana Misia. Na sam koniec otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.
Gdy Liczy się Czas
Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami włączyli się do zbiórki pluszowych misiaków dla podopiecznych Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Paczka z pluszakami została wysłana na adres Fundacji, a następnie pluszaki trafiły do Onkopacjentów.
Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za okazane serce. Jesteście wspaniali.
Finał Powiatowy w Drużynowych Biegach Przełajowych
Finał Powiatowy w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców rozgrywany w ramach
Igrzysk Dzieci
oraz
Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
11 listopada uczniowie naszej szkoły jak co roku wystartowali w Biegu Niepodległości w Borzytuchomiu. Oprócz uczczenia święta odzyskania Niepodległości rozgrywane były Powiatowe Finały w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. Starsza drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i awansowała do wiosennych Finałów Wojewódzkich. Drużyna starszych chłopców uplasowała się na wysokim III miejscu. Drużyna młodszych chłopców zajęła IV miejsce, natomiast drużyna młodszych dziewcząt w niepełnym składzie zajęła VIII miejsce.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – BIEGI PRZEŁAJOWE W BORZYTUCHOMIU
Uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły uczcili tegoroczne Święto Niepodległości biorąc udział w biegach zorganizowanych w Borzytuchomiu.
Na podium stanęli Maciej Kowalczyk-2m , Jan Jankowski-4m , Miłosz Cieszyński-6m. Pozostali uzyskali bardzo dobre wyniki i wysokie lokaty dzięki , którym gmina Kołczygłowy zajęła wysokie 5 miejsce.
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.
Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada odbył się uroczysty apel z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas IV - VIII naszej szkoły. O godzinie 11:11 odśpiewano hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie w krótkim rysie historycznym przypomnieli okoliczności utraty niepodległości, najważniejsze wydarzenia związane z walką o wolność i jej odzyskaniem 11 listopada 1918 r. Całość była przeplatana pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klasy IV a oraz recytacją wierszy uczniów klas V-tych, VII-mych i VIII a.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
Programy rządowe


Logowanie



