Godziny dostepności nauczycieli
„Hazard? Nie, dziękuję”
W dniu 28.02.2019 roku w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach odbyło się spotkanie informacyjno – edukacyjne w ramach kampanii „Hazard?, Nie, dziękuję!” z panem Jarosławem Cieślińskim z Urzędu Celno-Skarbowego. Akcja prowadzona jest przez Krajową Administrację Skarbową w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas VIII, a jego celem było zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.
Bezpieczne ferie zimowe
Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas
beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 5 lutego 2019 roku odbył się apel, na który przybyli do naszej szkoły zaproszeni goście z Komisariatu Policji w Kołczygłowach. Uczniowie klas I – III, goście i Dyrekcja szkoły wspólnie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez pierwszoklasistów i ich wychowawczynie. Uczniowie zaprezentowali wiersze i przestrogi uświadamiające wszystkim niebezpieczeństwa grożące podczas zabaw zimowych, szczególnie w pobliżu tras komunikacyjnych, skutków jakie niesie niewłaściwie zorganizowana zabawa na śniegu. Pierwszoklasiści przypomnieli również o niebezpieczeństwie ślizgania się po zamarzniętych stawach i rzekach oraz zagrożeniach wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych.
Dyskoteka szkolna
W czwartek 7 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowo-karnawałowa dla klas IV-VIII SP oraz III gimnazjum. Uczniowie bawili się świetnie. Miła atmosfera i chęć do zabawy zostały wzmocnione przez energiczną muzykę oraz zabawy i konkursy, w których wszyscy brali chętnie udział.
Pokazy fizyczno - chemiczne
Dnia 7 lutego w naszej szkole odbyły się pokazy fizyko – chemiczne dla uczniów klas czwartych. Uczniowie mieli okazję oglądać i wykonywać przeróżne doświadczenia. Wzbudzały one zachwyt wśród młodej publiczności oraz ciekawość i sporo pytań typu dlaczego…? Mieli okazję wyprodukować „pastę dla słonia”, sok z gumi jagód, parę z lokomotywy, zobaczyć jak „Żarłoczny wodorotlenek sodu zjadł glin”, stworzyć magiczne zapałki, czynny wulkan, oraz fajerwerki. Dopuściliśmy się również „egzekucji ogórka”, który pod wpływem prądu świecił niczym żarówka, podobnie jak rozgrzany gwóźdź. Stopiliśmy cynę tak jak to ma miejsce w użytkowaniu lutownicy, ale z zastosowaniem transformatora o dużej mocy. Pod kloszem próżniowym obserwowaliśmy swobodne rozprężanie gazu, parowanie, skraplanie jak i wrzenie wody w temp. ok. 70 stopni Celsjusza. Była to wspaniała lekcja, wypełniona ciekawymi doświadczeniami i okrasz
Bal karnawałowy klas I - III
Dnia 7 lutego 2019 roku odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla uczniów z klas I – III szkoły podstawowej. Starannie przygotowane przez rodziców, fantazyjne stroje ubarwiły hol szkolny. Uczniowie chętnie bawili się na udekorowanej kolorowymi balonami i serpentynami sali. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale bawili się i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko.
„Ratujemy i Uczymy Ratować”
Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować", którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie klas I - III zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami ratującymi życie.
Warcaby w naszej szkole - konkurs
7 lutego 2019 roku nastąpiło podsumowanie Szkolnego Konkursu Warcabowego. W tym roku szkolnym skierowany był do uczniów klas piątych. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów.
Kącik kaszubski
Moduł Kącik kaszubski został zmodyfikowany
Kącik kaszubski
Moduł Kącik kaszubski został zmodyfikowany
Zimowy wyjazd klasowy Va
26 stycznia 2019 roku klasa Va wraz z wychowawczynią wybrała się na wyjazd integracyjny w zimowej słonecznej scenerii. Najpierw próbowaliśmy swoich sił na łyżwach na lodowisku w Redzikowie. Większość uczniów miala łyżwy na nogach po raz pierwszy, ale po krótkim zapoznaniu się z lodem wszyscy pięknie sobie radzili. Niektórym wychodziły nawet doskonałe figury łyżwiarskie. Po odpoczynku na świeżym powietrzu i kąpieli w strumieniach cieplutkiego słońca przeszliśmy do kręgielni. Podzieleni na trzy tory usiłowaliśmy za pierwszym razem stracić wszystkie kręgle i o dziwo! dwóm osobom udała się ta sztuka. Następnie pojechaliśmy do Multikina w Słupsku na wartościowy i bardzo wzruszający film "O psie, który wrócił do domu". Pełni dobrych wzruszeń, humoru i emocji wróciliśmy do domów.
Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków
Styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i 22 stycznia Święto Dziadka to symboliczna uroczystość w życiu każdego wnuka i wnuczki. Dlatego jak co roku w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach w klasach pierwszych odbyły się spotkania uświetniające ten dzień. Były wiersze i piosenki oraz konkursy, w których babcie i dziadkowie wraz ze swoimi wnukami mogli wykazać się swoimi umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi czy sprawnościowymi.
Program SKS
W związku z pozyskaniem środków zewnętrznych na organizację zajęć sportowych S.K.S ogłasza się nabór do poszczególnych grup:
JASEŁKA 2018
KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS…
„W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg,
niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!”
Tradycją naszej szkoły są coroczne JASEŁKA przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Dnia 20 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00 i 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się: dyrekcja, zaproszeni goście, pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś uczniowie z kl. 2a, 2b i 5b. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie pt. ,,BŁĘKITNY PREZENT” wywarło duże wrażenie oraz podbiło serca publiczności.
Kącik kaszubski
Moduł Kącik kaszubski został zmodyfikowany
Zajęcia na pływalni
Miłą niespodziankę postanowili przygotować nasi nauczyciele wychowania fizycznego swoim wychowankom podczas ostatnich zajęć na pływalni w Bytowie.
Występy wokalne
W dniu 13 grudnia 2018 roku odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jasieniu, w którym wzięło udział ponad 60 uczestników w wieku od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum z kilkunastu szkół.
Warsztaty profilaktyczne
13 grudnia 2018 roku uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat „Norm i zasad reagowania na przemoc oraz agresję słowną” prowadzonych przez pedagogów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Miastku. Dzięki tym spotkaniom uczniowie uświadomili sobie siłę i wyniszczającą rolę przemocy, usystematyzowali wiedzę o agresji, rozmawiali o konsekwencjach stosowania jej oraz uczyli się rozwiązywania problemów bez używania przemocy. Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do poprawy stosunków rówieśniczych, a zdobyta wiedza będzie wykorzystywana w praktyce.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Już po raz siódmy w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. 12 grudnia br. można było nabyć unikatowe, ręcznie robione ozdoby świąteczne. Cieszymy się, że mnóstwo osób wsparło tą wyjątkową inicjatywę. Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra i za bezinteresowną pomoc. Środki zebrane w trakcie kiermaszu przeznaczone zostaną na potrzeby uczniów naszej szkoły.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
Programy rządowe


Logowanie



