Godziny dostepności nauczycieli

          • Warsztaty kulinarne w świetlicy

            Dnia 29 października 2018 roku w świetlicy szkolnej dla chętnych uczniów odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Jesienna sałatka”. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem pracowały przygotowując posiłki. Były one kolorowe, starannie wykonane i estetycznie podane, a co najważniejsze - bardzo zdrowe! Na zakończenie wszyscy z ogromnym apetytem degustowali przygotowane sałatki, które były smaczniejsze niż zwykle, bo przygotowane własnoręcznie.

          • Kaszubskie wiązanki i wieńce

            Kaszubskie wiązanki i wieńce - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego przez kilka tygodni października uczestniczyli w warsztatach. Podczas tych zajęć wykonywali kwiaty z bibuły oraz krepiny starymi metodami. By uchronić kwiaty przed negatywnym działaniem opadów, uczniowie zakonserwowali je w wosku. Następnie wykonane zostały wieńce oraz wiązanki. Na przygotowanych wcześniej kolistych stelażach uczniowie mocowali gałązki z zielonym igliwiem. Kolejna część warsztatów polegała na zdobieniu. Uczniowie przy pomocy krótkich drucików, mocowali gotowe kwiaty na wieńcach i wiązankach.

          • Wolontariat na cmentarzu

            Wolontariat na cmentarzu - Obrazek 1Zbliżające się święto WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH to okazja by przywołać pamięć o zmarłych, odwiedzić groby, pomodlić się, zapalić znicz, położyć kwiaty. Są jednak groby, których nikt nie odwiedza dlatego jak co roku wolontariusze z naszej szkoły sprzątali zaniedbane groby małych dzieci.

          • „Zeloné Òczka” na Hubertusie

            20 października 2018 roku dzięki współpracy państwa Elżbiety i Czesława Lang oraz Wójta Gminy Kołczygłowy Wacława Kozłowskiego odbył się już VIII Hubertus dla dzieci. Oprócz rozmaitych atrakcji i konkursów, był także pokaz musztry wojskowej i pokazowa pogoń za lisem. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach należący do szkolnej grupy tańca kaszubskiego „Zeloné Òczka” przygotowały krótką część artystyczną. Młodsi zaprezentowali taniec ”Szewiec”, po którym wspólnie z publicznością zaśpiewali ”Kaszëbsczé nótë”. Następnie starsza grupa na scenie pokazała „Kaszëbsczégò Pòlonézra”. Mimo kapryśnej pogody, humor udzielił się wszystkim, a zapału do rywalizacji w konkursach nikomu nie zabrakło.

        • Spotkanie w Greci
          • Spotkanie w Greci

            W dniach 07-14.10 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Przytarska (7a), Maja Ginter (7a), Zofia Nowak (7b), p. Beata Reczka i p. Jolanta Kuźma uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu uczniów w Greci (Rumunia) w ramach projektu ERASMUS+ "Modern Classes for Digital Natives".

          • Dzień Edukacji Narodowej

            "Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze"

            Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 1Dnia 12 października 2018 roku klasy I – III SP wzięły udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Wychowawcy przyjęli zaproszenie od sieci sklepów Biedronka do udziału w akcji codziennego czytania. Wzięli również udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W dniu imprezy przedstawiciele z każdej klasy czytali fragmenty wylosowanych opowiadań Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Miłym akcentem uroczystości było przeczytanie przez Panią Dyrektor fragmentu opowiadania pt.”Ryś Rysio”. Uczniowie poszczególnych klas popisywali się również znajomością treści opowiadań biorąc udział w ustnym sprawdzianie przygotowanym przez Panią z biblioteki i nauczycieli. Za wykazanie się znajomością treści opowiadań o Rysiu, Borysku, Jerzyku, Zuzi i Zosi, uczniowie otrzymali pluszowe maskotki z Gangu Słodziaków p

          • Dzień Papieski

            Dzień Papieski - Obrazek 1W dniu 11 października 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa". Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły zapoznali się z ideą Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i nauczaniem Jana Pawła II dotyczącą tematu ojcostwa. Apel ubarwiły piosenki religijne ukazujące Boga jako naszego Ojca.

          • Nasi na "NIEĆPA 2018"

            Nasi na "NIEĆPA 2018" - Obrazek 1W dniu 5 października 2018 roku w Hali Gryfia w Słupsku odbył się koncert profilaktyczny "NIEĆPA 2018". NIEĆPA to coroczna impreza z zakresu profilaktyki uzależnień, której celem jest zwrócenie uwagi i uczulenie społeczeństwa, a przede wszystkim dzieci i młodzieży na problemy związane z zażywaniem środków psychoaktywnych takich, jak: narkotyki, dopalacze, alkohol. Wzorem ubiegłego roku, również i tym razem byli na koncercie uczniowie naszej szkoły. Dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołczygłowach, która ufundowała bilety i bezpłatny przejazd na tę imprezę, pojechało do Słupska 25 uczniów z klasy VIIIa, VIIIb i IIIA gimnazjum wraz z wychowawcami.

          • STOP NAŁOGOM!

            STOP NAŁOGOM! - Obrazek 1Dnia 4 października 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o uzależnieniach nałogami szeroko pojętymi, ich przyczynach oraz skutkach. Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli również udział w interesującej prelekcji poprowadzonej przez zaprzyjaźnionego z naszą szkołą funkcjonariusza policji, który fachowo i cierpliwie odpowiadał na nurtujące, często bardzo trudne i ciekawe pytania uczniów. Po spotkaniu z policjantem w życzliwej atmosferze przebiegał konkurs dla chętnych uczniów klas 5. Swoją tematyką obejmował zagadnienia dotyczące: nikotyny, alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz niebezpieczeństw płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu i wszelkich współczesnych środków przekazu.

          • WRZESIEŃ W SKW

            WRZESIEŃ W SZKOLNYM KLUBIE WOLONTARIUSZA:

            8 września 2018 roku pomagaliśmy w przygotowaniach "MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY", a podczas festynu obsługiwaliśmy stoisko z ciastem. Wszyscy dobrze wspominamy marsz i festyn ponieważ zabawa była wspaniała.

            SKW corocznie pomaga fundacji „Pomóż i Ty,” która działa na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych, rozprowadzając „cegiełki” – pomoce dydaktyczne. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone są na zakup specjalistycznego roweru trójkołowego, elektrycznego i stacjonarnego dla piętnastoletniego Łukasza z dziecięcym porażeniem mózgowym.

        • Kolejne udane zawody
          • Kolejne udane zawody

            Kolejne udane zawody
            II Kolejka Kujawsko – Pomorskiej Ligii Taekwondo w Bydgoszczy

            30.09.2018 r.

            Medale w konkurencjach sprawnościowych zdobyli:

            Franciszek Adamczyk – srebro (bieg z przeszkodami) Filip Stoltman – złoto (bieg z przeszkodami), brąz (wielokrotne Dollo – chagi) Filip H
          • "Bezpieczna droga do szkoły"

            "Bezpieczna droga do szkoły" - Obrazek 1W dniu 28 września 2018 roku uczniowie klas I – III oraz IV – VI Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach spotkali się z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Kołczygłowach, st. sierż. Mateuszem Łabuńskim. Tematem przewodnim spotkania była ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślił ich ważną rolę. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, jak należy reagować w sytuacji innych zagrożeń, przypomnieli sobie numery alarmowe.

          • Zajęcia hipoterapeutyczne

            Zajęcia hipoterapeutyczne - Obrazek 1W dniu 28.09.2018 roku uczniowie niepełnosprawni wraz z opiekunami gościli w Fundacji dla dzieci niepełnosprawnych „NADZIEJA” w Słupsku. Głównym celem wycieczki było promowanie jazdy konnej jako aktywności mającej pozytywny wpływ na przywracanie zdrowia i sprawności przy pomocy konia i jazdy konnej. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawych informacji o hodowli koni, zapoznali się z zasadami pielęgnacji tych wspaniałych zwierząt. Oglądali stajnie i boksy. Następnie wszyscy uczestniczyli w zajęciach hipoterapeutycznych.

          • Ślubowanie uczniów klas I

            Ślubowanie uczniów klas I - Obrazek 1Dnia 27 września 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS I. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Rady Rodziców, Rodzice uczniów klas I i ich najbliżsi. Wszystkich zebranych powitała wicedyrektor szkoły – Pani mgr Jolanta Roda. Uczniowie klasy III przygotowali dla pierwszaków ważne rady, które ułatwiają życie w szkole. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich wierszy i piosenek.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Strona w języku

       

       

       

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kalendarz

      • brak danych
      • Programy rządowe

      •  

         

         

    • Logowanie