• WARSZTATY Z DIETETYKIEM

• 17 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z dietetykiem.Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas I - III oraz zerówka aktywnie brali udział w zajęciach, mieli okazję samodzielnie skomponować pełnowartościowe drugie śniadanie.

Dla klas IV – VIII odbyła się prelekcja, na której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Pani dietetyk opowiadała o konsekwencjach, jakie niesie za sobą niejedzenie śniadań, pomijanie posiłków lub zastępowanie wartościowego posiłku słodyczami. Pokazała dzieciom/młodzieży jak ważna jest aktywność fizyczna, aby prawidłowo funkcjonować i rozwijać się w okresie dojrzewania.

• WYCIECZKA KLASOWA DO WDZYDZ KISZEWSKICH

Dnia 10 maja 2022 r. klasy 2a i 2b uczestniczyły w wycieczce do Muzeum - Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodora i Izydory Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

W trakcie zwiedzania muzeum wzięliśmy udział w pokazach pracy kowala i robotnika leśnego. Zwiedziliśmy XVII - wieczny kościół, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze. Podziwialiśmy zabytkowe wiatraki: Holender i Koźlak.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w zabytkowej szkole, w której odbyli warsztaty pt. ,,Dawno temu w szkole”.

Dzieci poznały szkołę z okresu międzywojennego oraz historię szkolnictwa na Pomorzu. Uczyły się pisać gęsim piórem, gryflem na kamiennej tabliczce oraz stalówką, śpiewały ,,Kaszëbsczé nótë”.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, cieszyła się również dużym powodzeniem, gdyż dopisała nam pogoda i dobry humor. Dzieci miały możliwość zakupienia regionalnych pamiątek.

Wszyscy radośni i szczęśliwi wracaliśmy do domu.

• Zajęcia lekcyjne dla uczniów klas I-VII

• W dniach 24, 25, 26 maja 2022r. nie odbędą się zajęcia lekcyjne dla uczniów klas I-VII ze względu na odbywające się w tym czasie egzaminy dla uczniów z ósmych klas.

Więcej informacji w wiadomości do rodziców w dzienniku LIBRUS.

• Spotkanie z dietetykiem

• Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z dietetykiem, które odbędzie się dnia 17.05. 2022 r. (wtorek) w godz. 16:00 - 16:30. Podczas spotkania będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, uzyskać wskazówki jak urozmaicić dietę swojego dziecka, a także będzie możliwość rozmowy i zadania pytań ekspertowi w dziedzinie żywienia. ZAPRASZAMY :)

• 10.05.2022 r. XXVIII Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży

• 10 maja w siedzibie Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie miało miejsce otwarcie wystawy twórczości dzieci i młodzieży. Eksponatami tejże wystawy każdego roku są konkursowe prace wykonane  przez młodych ludzi w różnych kategoriach. W tym roku dwoje uczniów naszej szkoły zajęło III miejsca:

Ania Jereczek z klasy IV b w kategorii "tradycyjna zabawka"

Paweł Koch z klasy VIII a w kategorii "malowanie na szkle".

Serdecznie gratulujemy.

• Konkurs "Nasz przyjaciel las"

• 29 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Motarzynie odbył się rejonowy konkurs przyrodniczy Nasz przyjaciel las. Naszą szkołę reprezentowali: Fabian Kuraś, Zuzanna Kowalik, Fabian Lorek.

Uczniowie zajęli IV miejsce i wrócili do szkoły z pięknymi dyplomami, nagrodami oraz nowym doświadczeniem.

Dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę.