• XXX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KASZUBSKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

• Debiutem dla naszych uczniów klas II i III był występ na scenie poza szkołą w ramach XXX Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży organizowany przez bytowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Celem przeglądu jest popularyzacja dziedzictwa materialnego i tradycji kaszubskiej. Nasi młodzi tancerze w podskokach do muzyki kaszubskiej walczyli w kategorii klas I-IV i udało się zająć III miejsce. Uczniowie w nagrodę otrzymali 300 zł, które zapewne wydadzą na zasłużone przyjemności.

Serdecznie gratulujemy!

• AKTYWNE KASZUBY

• Po raz kolejny uczniowie klas IV-VII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w konkursie pt. "Aktywne Kaszuby". Tym razem stworzyli prace plastyczne nawiązujące do osoby księdza prałata Hilarego Jastaka - patrona roku 2024 ustanowionego na mocy uchwały Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W ramach udziału uczniowie otrzymali bilety na mecz siatkówki, w którym miały starcie drużyny TREFL GDAŃSK - PSG STAL NYSA. Oprócz tego uczniowie mieli okazję wejść na wieżę widokową PACHOŁEK, z której rozpościera się przepiękna panorama Gdańska. Odwiedzili także jedno z ważniejszych miejsc dla Kaszubów - Archikatedrę Oliwską, gdzie znajduje się wykonany z czarnego marmuru grobowiec książąt pomorskich. Przed meczem uczniowie mogli także zaczerpnąć nieco powietrza spacerując po Parku Oliwskim im. Adama Mickiewicza.

• "Trudne głoski w wyrazach"

• Konkurs plastyczny "Trudne głoski w wyrazach"

6 marca obchodzony był Europejski Dzień Logopedy. W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "Trudne głoski w wyrazach". Konkurs miał na celu upowszechnienie wiedzy logopedycznej oraz pobudzenie kreatywności i aktywności artystycznej uczniów.  Jury zwracało uwagę na staranność i samodzielność prac konkursowych oraz na tematykę. Wybrano pracę w dwóch kategoriach. Laureaci klas 0-IV SP

1. Dominik Rudnik klasa 1b oraz Łukasz Marchut klasa 0

2. Amelia Ginter klasa 0

3. Milan Kiedrowski klasa 0 oraz Wiktor Nalikowski klasa 1b

Laureaci klas V-VIII SP

1. Zuzanna Kuligowska klasa 7a

1. Maja Hołyszewska klasa 6b

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział. Gratulacje dla laureatów.

Organizator : Marzena Kostrub