• DENTOBUS zawitał do naszej szkoły

• 27 września 2023r. do naszej szkoły przyjechał Dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny dla dzieci.

Dentobus, to nowoczesny  w pełni wyposażony stomatologiczny gabinet zabiegowy, który dysponuje  m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

Możliwość udzielania takiego świadczenia stomatologicznego miało na celu zwiększenie dostępności profilaktyki i leczenia dla dzieci oraz młodzieży, by w przyszłości ograniczyć miejscowe i ogólnorozwojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

Klasy I - III oraz oddział zerowy w pierwszej kolejności mogli skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadził indywidualne badania stomatologiczne. Podczas kolejnej wizyty Dentobusu w naszej szkole zostaną przebadani uczniowie z klas IV-VIII.

Informacja o uzębieniu oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu zostanie przekazana rodzicom/prawnym opiekunom przez szkołę.

Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym uczniom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty.

• #MEDIAchallenge

• #MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas spotkania będą poruszane tematy związane z wpływem cyfrowego świata na kształtowanie się osobowości młodych ludzi. Webinarium organizuje Centrum Edukacji Medialnej.

Webinarium odbędzie 3 października w godz. 12.00-13.00. Rejestracja na stronie jest możliwa na stronie Centrum Edukacji Medialnej

• Kursowanie autobusów w dniu 4 września 2023 r.

• Autobusy 4 września 2023 r. będą kursować według następującego harmonogramu:

GAŁĄŹNIA WIELKA  7:15

GAŁĄŹNIA MAŁA 7:19

ŚWIELUBIE 7:22

GÓRKI 7:25

WIERSZYNO 7:29

RADUSZ 7:33

KOŁCZYGŁOWY 7:35

KOŁCZYGŁÓWKI 7:30

KOŁCZYGŁÓWKI D.K. 7:32

DARŻKOWO 7:38

JEZIERZE 7:42

KOŁCZYGŁOWY 7:50

BARNOWIEC  7:45

BARNOWO 7:50

KOŁCZYGŁOWY 7:55

• Natomiast odwozy do poszczególnych miejscowości odbywać się będą od godz. 11:00.