• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• 23 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny 2022/2023. Z wielkim wzruszeniem odebrali świadectwa, nagrody, dyplomy uzyskane w konkursach. Wzajemne podziękowania płynęły prosto z serc uczestników spotkania. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Pożegnanie ze szkołą na okres wakacji przebiegło w radosnej atmosferze. Dziękujemy za trud całorocznej pracy, zaangażowanie w różnorodnych konkursach, przedsięwzięciach, które w tym roku szkolnym wymagały ogromnej samodzielności i wytrwałości, każdemu z uczniów należy się solidny wypoczynek.

Mili uczniowie życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• Zakończenie klas ósmych

• Dzisiaj o godz.12:00 odbyła się uroczystość z okazji zakończenia Szkoły Podstawowej przez uczniów klas VIII. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Akademia rozpoczęła się uroczystym polonezem. Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie przez Pana Dyrektora – Krzysztofa Stępnia, skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.  Kierując słowa do naszych absolwentów, że właśnie przeszli przez wszystkie szczeble naszej szkolnej drabiny, po to, aby rozpocząć nowy etap w swoim życiu, do którego każdy miał szansę dobrze się przygotować…Następnie wręczono dyplom ukończenia Szkoły Podstawowej oraz obejrzano część artystyczną przygotowaną przez absolwentów.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, współpracę, waszą obecność, wsparcie, dobre słowo, radę i za ten piękny dzisiejszy pożegnalny dzień.

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Wczoraj w naszej szkole odbył się „Dzień Dziecka”, nie zabrakło mnóstwo atrakcji dla naszych uczniów.

Wszyscy chętnie brali udział we wszystkich atrakcjach m.in. malowanie kredą, malowanie na streczu, warkoczyki i tatuaże brokatowe, skręcanie balonów, puszczanie baniek mydlanych, radośnie też korzystali z dmuchawców. Przygotowano również konkurencje m.in. wioślarz na czas, rzut do celu, przeciąganie liny itp. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć wystawę samochodów m.in. fiata 126p. Ochotnicza Straż Pożarna w Kołczygłowach przygotowała pokaz gaśniczy, nie obyło się od kąpieli w pianie. Dla wszystkich uczniów przygotowano watę cukrową, popcorn, lemoniadę oraz grill. Na zakończenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne – były tańce kaszubskie, ale również i te współczesne. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia.