• Zajęcia dodatkowe

• Zajęcia robotyki z wykorzystaniem LEGO MINDSTORMS to radość przebudowywania i nieograniczone możliwości kreatywnej zabawy. Zestawy robotów MINDSTORMS łączą elementy LEGO, silniczki, czujniki i inteligentne klocki  z aplikacjami i oprogramowaniem, pozwalając ożywić budowane modele. Są inspiracją dla wynalazców LEGO bez względu na wiek, umożliwiając im tworzenie z LEGO własnych stworów przypominających ludzi, węże     i nie tylko, a także sterowanie nimi. Uczą algorytmicznego i logicznego myślenia oraz blokowego języka programowania.  Ponadto budowanie z  klocków rozwija motorykę ucznia, jego wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową.

• Osiągnięcie naszej uczennicy

• III miejsce w powiatowym konkursie  "Ortografia to jest to" zdobyła uczennica klasy 3b - Amelia Jaszewska.

Serdecznie gratulujemy Amelce i życzymy kolejnych wygranych.

• Dzień Dziecka

• Dziś w naszej Szkole było wyjątkowo, kolorowo i radośnie, ale nie mogło być inaczej bo to przecież Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, życzymy samych radosnych i wolnych od trosk dni, a Sponsorom i osobom zaangażowanym w uświetnienie dzisiejszej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

Mnóstwo atrakcji, gier i wspólnych zabaw – to wypełniło dzisiejsze świętowanie Dnia Dziecka.

Najmłodsi mieli okazję i przyjemność skorzystać z przejażdżki wierzchem na koniu i dwóch kucykach. Zabawy z chustą  animacyjną, malowanie kredą na chodniku, malowanie na streczu, przeciąganie liny, wata cukrowa,  malowanie twarzy, skręcanie balonów, puszczanie baniek mydlanych – to tylko niektóre atrakcje i zabawy z udziałem uczniów z „0” i klas I – III. Pięknie zaprezentowała swoje umiejętności z akrobatyki uczennica klasy Ia Kira – nasza nowa koleżanka z Ukrainy.

Starsi uczniowie uczestniczyli w rywalizacji w konkursach sprawnościowych – rzut kaloszem, bieg kelnera, skoki w workach, przejście pod tyczką, rzut rakietą, cymbergaj, konkurs żonglerki. Mistrzem żonglerki, a w zasadzie mistrzynią została Julka Grabowska, która podbiła piłkę aż 464 razy.

Nauczyciele i uczniowie wzięli udział w forsownej zumbie prowadzonej przez profesjonalną instruktorkę. Na zakończenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne – były przeboje muzyczne i prezentacja umiejętności tanecznych w układach solowych i grupowych.