• Kursowanie autobusów w dniu 1 września 2022r.

• Autobusy 1 września 2022 r. będą kursować według następującego harmonogramu:

GAŁĄŹNIA WIELKA  7:15

GAŁĄŹNIA MAŁA 7:19

ŚWIELUBIE 7:22

GÓRKI 7:25

WIERSZYNO 7:29

RADUSZ 7:33

KOŁCZYGŁOWY 7:35

KOŁCZYGŁÓWKI 7:30

KOŁCZYGŁÓWKI D.K. 7:32

DARŻKOWO 7:38

JEZIERZE 7:42

KOŁCZYGŁOWY 7:50

BARNOWIEC  7:45

BARNOWO 7:50

KOŁCZYGŁOWY 7:55

Natomiast odwozy do poszczególnych miejscowości odbywać się będą od godz. 10:00.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów klas 0-8 odbędzie się 1 września 2022 r. godz. 8:00 Mszą Świetą w Kościele pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach, następnie o godz. 9:00 oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach.

• Obóz lekkoatletyczny w Lipnicy

• Młodzi Lekkoatleci z Gminy Kołczygłowy w dniach 3-12 sierpnia br. przebywali na zgrupowaniu sportowo-rekreacyjnym w Lipnicy. Urokliwe miejsce raczyło gości również  piękną pogodą. Były treningi, zabawa, kąpiele w jeziorach, kajaki, rowery wodne oraz wyprawa na Górę Siemierzycką. Kilka dni po obozie sekcja lekkoatletyczna wraz z sekcją piłki nożnej uczestniczyła w wycieczce do Parku Ewolucji w Sławutówku.

•                Obóz piłkarski UKS Orzeł w Nożynie

Obóz Sportowo - Rekreacyjny ”Nożyno 2022” był skierowany do chłopców grających w piłkę nożną. 15 chłopców przebywało w Szkole Podstawowej w Nożynie od 10.08.2022 do 16.08.2022 roku. Każdego dnia chłopcy zaczynali dzień o 7:00 rano  porannym bieganiem i gimnastyką. Po porannej toalecie, około godziny 7:30 udawali się na śniadanie. Nawet grymaśni nie mogli narzekać na wybór serwowany przez szkolne kucharki. Pierwszy trening odbywał się w godzinach 9:00 – 11:00. Piłkarze doskonalili swoje umiejętności techniczne i motoryczne na stadionie Gryfa Nożyno. Dodatkowym obciążeniem była wysoka temperatura, ale dzięki temu cały obóz miał dodatkowy urok, codzienne wizyty nad jeziorami, których w okolicach nie brakuje. O godzinie 14:00 był obiad , a po nim  tzw” pół godziny dla słoniny”. Po odpoczynku udawaliśmy się na kolejny trening, który trwał od godziny 15:30 do godziny 17:30. Na popołudniowych treningach ćwiczone były elementy taktyczne zakończone grami z  zastosowaniem poznanych elementów. Oprócz tego chłopcy wykonywali sprawdziany cech motorycznych. O godzinie 18:00 udawaliśmy się na kolację. Po kolacji dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach obrony cywilnej z Panem Andrzejem, który swoimi zajęciami trafił w 10. Po zakończonych obowiązkowych codziennych zajęciach chętni chłopcy mogli pograć w piłkę nożną na sali gimnastycznej.

U schyłku dnia, pozostała już im tylko codzienna toaleta wieczorna i cisza nocna od godziny 22:00, obowiązkowo bez komórek, których skrzętnie pilnowaliśmy do kolejnego ranka. Pierwszego dnia z zaśnięciem były jakieś problemy, ale trudy kolejnych dni unormowały problemy z zasypianiem 😊.

Trzeciego dnia gościliśmy podczas drugiego treningu gości z Klubu Speranda Niepoględzie, z rocznika 2010-2011. Niestety w meczu 2x30 minut ulegliśmy naszym rywalom 0-4.

Dzięki darczyńcom chłopcy czwartego dnia pobytu odbyli całodniową wycieczkę do Łeby, również w ramach pobytu na obozie chłopcy wzięli udział w wycieczce rowerowej do Jasienia, gdzie mieli możliwość nauczyć się doraźnie naprawiać rowery, a było co naprawiać. Ostatniego dnia wspólnie z naszą drugą grupą obozową kończącą obóz w Lipnicy udaliśmy się w nagrodę za ciężko przepracowane dni do Parku Ewolucji w Sławutówku oraz na plażę nad zatoką Pucką.

W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego Chcieliśmy gorąco podziękować Firmom oraz prywatnym darczyńcom za okazane wsparcie finansowe, które uatrakcyjniło pobyt naszych wychowanków na zorganizowanych obozach.

• Wprawka do "zerówki" na rok szkolny 2022/2023

• Proszę, aby dzieci zostały wyposażone w następujące rzeczy:

- obuwie na zmianę, w którym dziecko będzie chodziło po szkole,

- strój do zajęć sportowych (biała koszulka, krótkie spodenki, worek na strój),

- kredki ołówkowe grube,

-  3 ołówki,

- gumka do zmazywania,

- temperówka,

- nożyczki,

- klej w sztyfcie,

- 2 pędzle różnej grubości,

- farby plakatowe,

-  plastelina,

- blok biały rysunkowy i techniczny format A3 i A4,

- blok kolorowy techniczny format A4,

- papier kolorowy,

- zeszyty 16 albo 32-kartkowe - gładki, w kratkę i w trzy cienkie linie ( najlepiej linie dwukolorowe, aby dzieciom było łatwiej zorientować się, gdzie należy wpisywać określone znaki),

- teczka na gumkę w formacie A4.

Proszę, aby w miarę możliwości, wszystkie rzeczy były podpisane.

• Wykaz podręczników i ćwiczeń do religii na rok szkolny 2022/2023

• Klasa I SP - Poznaję Boży świat - Podręcznik do religii

Klasa II SP – Odkrywam królestwo Boże – Podręcznik do religii

Klasa III SP – Poznaję Jezusa – Podręcznik i ćwiczenia do religii

Klasa IV SP – Miejsca pełne bogactw – Podręcznik i ćwiczenia do religii

Klasa V SP - Szczęśliwi, którzy szukają prawdy - Podręcznik i ćwiczenia do religii

Klasa VI SP – Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno – Podręcznik i ćwiczenia do religii

Klasa VII SP – Szczęśliwi, którzy czynią dobro – Podręcznik i ćwiczenia do religii

Klasa VIII SP – Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi – Podręcznik do religii

Drodzy Rodzice!

Podręcznik i ćwiczenia zakupujecie we własnym zakresie.