• Wycieczka do Gdańska i Gdyni...

• Tak, dobrze widzicie!

To My - Trzecioklasiści.

W ramach ministerialnego programu ,,Poznaj Polskę” w dniach 22-23 listopada 2022 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. To były dwa dni pełne wrażeń. Zapraszamy do fotogalerii.

• OGÓLNOPOLSKI KATECHETYCZNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI  „WSZYSCY ŚWIĘCI TO NASI PRZYJACIELE”

•      Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klasy Vb Majka Hołyszewska oraz Tomasz Wacowski, wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie katechetycznym. Tematyka konkursu tak bardzo przypadła do gustu uczniom niepełnosprawnym z całej Polski, że prace swoje nadesłali uczniowie ze 112 szkół. Komisja postanowiła wydłużyć swoje narady ze względu na ogromną ilość nadesłanych prac, a mianowicie w ilości 846 dzieł.

Nasi podopieczni przygotowali ilustrację postaci św. Matki Teresy z Kalkuty oraz św. Jana Pawła II.

Wyniki konkursu bardzo ucieszyły naszą uczennicę Majkę Hołyszewską oraz jej opiekuna panią Joannę Chwarzyńską. Praca Majki została wyróżniona! Przy tak wielkiej konkurencji to ogromny sukces!

Gratulujemy naszym uczniom oraz dziękujemy za pomoc rodzicom i opiekunom!

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach!!!

• LISTOPAD Z mPOTĘGĄ

• W listopadzie w ramach projektu „Za rękę z Królową” zorganizowano warsztaty W ZAMKU KRÓLOWEJ. Zajęcia polegały na budowaniu budowli i konstrukcji z piasku kinetycznego. Wyciskanie brył umożliwiły uczniom pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu: przezroczyste bryły w otwieranym dnem. Wprowadzone zostały elementy geometrii przestrzennej, wyrażeń algebraicznych oraz równań wykraczające poza program nauczania matematyki w klasie 6. Uczniowie budowali zamek królowej oraz dowiedzieli się jak się ma objętość sześcianu do objętości ostrosłupa o tej samej podstawie. Zorganizowano warsztaty TAJNE SZYFRY, na których uczniowie nauczyli się kodowania i dekodowania szyfrem Juliusza Cezara i Polibiusza. Uczniowie opracowali swoje własne techniki szyfrowania.

W ramach projektu „Matematyczne piątki” nasi ósmo- i siódmoklasiści bawili się matematyką z użyciem innowacyjnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu: magnetyczne ułamki, kolejność wykonywania działań w grze, rzuć i rozwiąż dodawanie do 1000, pentomino, pokochać równania - aktywny zestaw demonstracyjny. Pomoce były przydatne w trakcie rozwiązywania łamigłówek. Nie zabrakło też gier, które sami przygotowaliśmy: kółko i krzyżyk oraz kolorowych plansz, które umożliwiły uczniom usprawnić technikę szybkiego liczenia. Ponadto tworzyliśmy fiszki matematyczne w aplikacji CANVA z najważniejszymi prawami matematycznymi, które przydadzą się z pewnością każdemu uczniowi, który przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty. W listopadzie nagrodziliśmy także najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie GIGANCI ARYTMETYKI. Uroczyste wręczenie nagród zakupionych w ramach dofinansowania Fundacji mBanku odbyło się z udziałem Pani Wicedyrektor Jolanty Rody.

W efekcie: uczniowie naszej szkoły podnieśli swoje kompetencje matematyczne poprzez naukę w innych formach i metodach niż szkolnych, zmienili własne postrzeganie matematyki jako nauki trudnej i niedostępnej, zwiększyli własną aktywność i zaangażowanie w działania edukacyjne i popularyzujące matematykę realizowane w ramach projektu, rozszerzono ofertę edukacyjną szkoły, która sprzyja odkrywaniu zainteresowań i umożliwia rozwijanie umiejętności uczniów z zakresu wykorzystania technik informacyjnych.

• Spotkanie indywidualne

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach zaprasza w dniu tj. 01.12.2022 r. na spotkanie z rodzicami. Dyrektor dla rodziców jest dostępny do godz. 17:00

Krzysztof Stępień

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach