• SPOTKANIE

• Serdecznie zapraszam rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach na spotkanie poświęcone zdrowiu psychicznemu dzieci związanego z długotrwałą izolacją społeczną, które odbędzie się dnia 17 czerwca 2021r. (tj. czwartek) o godzinie 16:10, w sali 202 (gabinet fizyki/chemii).

Zapraszam!

• KONKURS

• POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA BRZECHWY

Uczniowie o SPE z klasy III b wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Miastku.

Maja H. zaprezentowała się w wierszu pt.”Lis”, a Tomasz W. w wierszu pt.”Kangur”.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i radością mogli publicznie zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz książeczki z wierszami Jana Brzechwy.

Tego dnia na twarzach naszych uczniów gościły piękne uśmiechy.

• Wyniki konkursu

• MŁODZIEŻ PRZECIW NAŁOGOM !

DZIĘKUJEMY UCZNIOM SP W KOŁCZYGŁOWACH ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W KONKURSIE PROFILAKTYCZNY DLA UCZNIÓW K LAS IV – VIII :

,,GDY ZACHOWAĆ ZDROWIE I URODĘ CHCESZ, TO NAŁOGOM POWIEDZ – NIE! ".

Wyróżnienia otrzymują:

Konkurs literacki:

Michalina Bojkowska klasa VI a

Konkurs plastyczny:

Dagmara Świątek Brzezinska klasa IV a

Nikola Wasyluk klasa VI a

Aleksandra Kiedrowska klasa VIII a

Natalia Świątek Brzezinska klasa VIII a

Maja Mrozek Gliszczyńska klasa VIII a

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

• Spotkania indywidualne

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach informuje o comiesięcznym spotkaniu indywidualnym z rodzicami, które odbywodbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 15:00 do 17:00.

Czerwiec - 10.06.2021r.

Krzysztof Stępień

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach

• Informacja dla Rodziców!

Zachęcamy rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach do korzystania ze stałych konsultacji z pedagogiem szkolnym w dniach:

Poniedziałek 08.00 – 12.00

Wtorek 08.00 – 11.00

Środa 10.30 – 14.30

Czwartek  08.00 – 13.00

Piątek 08.00 – 12.00

Pedagog szkolny wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców pełni również dyżur w godzinach popołudniowych tj. w czwartki w godz. od 16.00 do godz. 17.00.

Prosimy, by rodzice uczniów zgłaszali wszelkie niepokojące zachowania u dzieci, a w szczególności w zakresie zdrowia psychicznego młodego człowieka spowodowanego długotrwałą izolacją społeczną w celu udzielenia odpowiedniej pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Serdecznie zapraszamy!

• 1 CZERWCA

DZIEŃ SPORTU

1 czerwca to najwspanialszy dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie, bo w tym dniu obchodzą swoje święto. W naszej szkole ten radosny dzień połączyliśmy z Dniem Sportu. Na twarzach uczniów gościł uśmiech i radość z wspólnego przebywania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dlatego wszyscy się świetnie bawili. Zabawa była przednia.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• W dniach 25 – 27 maja 2021 roku uczniowie VIII klasy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Podobnie jak w roku ubiegłym egzamin odbył się ścisłym reżimie sanitarnym.  Mamy nadzieję, że wyniki z egzaminów będą satysfakcjonujące dla naszych przyszłych absolwentów.

• Wyniki konkursu

• II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Brzechwy

Konkurs został rozstrzygnięty w formie on-line. Wzięło w nim udział 40 uczniów z następujących szkół: SP nr 2 w Bytowie, SP nr 2 w Miastku, SP w Kamnicy, SP w Słosinku, SP w Świerznie, ZS w Borowym Młynie, ZS w Brzeźnie Szlacheckim, SP nr 5 w Bytowie oraz SP nr 3 w Miastku. Stasiu Wirkus z klasy 2 a zajął II miejsce w kategorii klas I-III.

• Warsztaty dla uczniów o SPE

• Dnia 24 maja 2021 roku odbyły się zajęcia o charakterze warsztatowym dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas I – III oraz dla dzieci z "Zerówki". Warsztaty odbyły się w reżimie sanitarnym według wytycznych GIS, MZ i MEiN. Podczas zajęć, uczniowie przygotowali niespodziankę dla swoich mam z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Była to również okazja do odbudowania relacji między uczniami. Na zajęcia przybyli także zaproszeni przez nas nauczyciele.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy: Beata Bronk, Anna Momot

• DZIEŃ MATKI

• 26 MAJA – ŚWIĘTO MATKI

Kocham Cię Mamo!

Uczniowie klas: 1 a i 1 b wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają WSZYSTKIE MAMY na obejrzenie inscenizacji przygotowanej z okazji ICH ŚWIĘTA.

ŻYCZYMY MIŁYCH I NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ!

• Podsumowanie konkursu

• ,,Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".

Roger Bacon

Po dwóch etapach zaciętej rywalizacji w konkursie matematycznym Mały Matematyk, który odbył się na terenie naszej szkoły, wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody.

Osoby nagrodzone na poziomie klasach drugich:

1 miejsce - Stanisław Wirus

2 miejsce - Kuba Maciejewski

3 miejsce - Nina Trawicka

Wyróżnienie - Kornelia Hinz

Osoby nagrodzone na poziomie klas trzecich:

1 miejsce - Lena Wabich

2 miejsce - Anna Jereczek

3 miejsce - Alan Marchut

Wyróżnienie - Łucja Siedlecka

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Sponsorami nagród byli:

Bank Spółdzielczy w Kołczygłowach,

Nadleśnictwo Leśny Dwór,

Łąccy - Kołczygłowy

oraz osoby o dobrym sercu, które chciały pozostać anonimowe.

Bardzo dziękujemy Sponsorom, gdyż umożliwili docenienie wiedzy i umiejętności zwycięzców.

Organizatorki

Andżelika Bemowska-Kowalczyk

Agnieszka Rudnik

• WYWIADÓWKI ŚRÓDOKRESOWE

• W okresie od 12 do 16 kwietnia 2021 r. odbędą się wywiadówki śródokresowe, które ze  względu na sytuację pandemiczną realizowane będą online na platformie TEAMS. W załączeniu przedstawiamy tabelę z terminami spotkań wychowawców poszczególnych klas z rodzicami.